Najlepszy naturalny sposób na nawodnienie organizmu!

Latem cieszymy się ze słońca i pięknej pogody, ale czasem zapominamy o śladach, jakie w naszym organizmie pozostawia upał. Dlatego tak ważne jest, by mądrze i przy pomocy odpowiednich produktów nawadniać organizm.

Słońce, piękna opalenizna i długie godziny spędzone na świeżym powietrzu, to pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam na myśl, gdy słyszymy hasło: „lato”. Wakacyjny, bardzo intensywny czas może jednak niekorzystnie odbić się na naszym organizmie, nawet, jeśli rozsądnie korzystamy z uroków lata. Wszystko za sprawą upału i przykrych konsekwencji, jakie niesie.

nawodnienie organizmu

Skutki odwodnienia

Niby każdy wie, że długiemu przebywaniu na słońcu towarzyszy ryzyko odwodnienia, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że skutki gwałtownej utraty wody mogą być długofalowe i mogą dotyczyć każdej tkanki czy wręcz komórki. Najbardziej narażony jest układ nerwowy – wszak mózg składa się w 75% z wody i każdy, nawet minimalny spadek tej wartości może wywołać zatrważające konsekwencje. Utrata wody odbija się też na systemie krwionośnym, gdy krew gęstnieje, a serce musi bardziej intensywnie pracować… Przykładów można mnożyć, ważne zatem, by nie zapominać o spożywaniu przynajmniej dwóch litrów płynów w czasie upałów. Warto jednak zastanowić się nad tym, co i jak pijemy. Najchętniej sięgamy bowiem po słodkie, gazowane napoje, które nie dość, że tuczą, to jeszcze wcale nie gaszą pragnienia. Tak działają zwłaszcza produkty zachwalane przez producentów jako „najlepsze do posiłków”… 

Woda nie zawsze wystarczy

Z drugiej jednak strony, rekomendowana przez wielu dietetyków woda – zdrowa i niskokaloryczna, nie dostarczy nam wszystkich niezbędnych składników, które tak łatwo tracimy wraz z potem… Dlatego gdy dokuczają nam wysokie temperatury, warto mieć pod ręką płyny, które nie tylko ugaszą nasze pragnienie, ale też dostarczą nam ważnych składników odżywczych i nie będą zawierać w swym składzie szkodliwych substancji. Wszystkie te założenia spełniają produkty marki Bobica! 

– Starannie skomponowane składniki, ich czyste pochodzenie odpowiednio udokumentowane certyfikatami Eco-cert, brak jakichkolwiek szkodliwych substancji – konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku, to wszystko charakteryzuje produkty marki Bobica. Rośliny, które przysłużyły się do ich powstania dojrzewały w pełnym słońcu, na czystej, chorwackiej ziemi, nic dziwnego zatem, że odkąd trafiły na nasz polski rynek, szybko pokochali je weganie i wegetarianie. Tak naprawdę jednak każdy, kto lubi wiedzieć co je i pije, może sięgnąć po produkty marki Bobica. – mówi Hanna Adamczak, wyłączny dystrybutor suplementów na Polskę.

Aronia idealna na upał

W czasie upałów warto sięgnąć zwłaszcza po herbatkę i czysty sok z aronii. Zaparzona herbatka z tego wyjątkowego owocu tworzy znakomitą kompozycję smaku i aromatu, którym trudno się oprzeć. Możemy po nią sięgnąć, kiedy tylko chcemy – na działce, na wyjeździe, czy w pracy, sprawiając, że upał stanie się mniej nieznośny. Jeśli dodatkowo zrezygnujemy z cukru, mamy pewność, że spożywamy w 100% zdrowy napój! Z kolei sok z aronii to zamknięta esencja tych niezwykłych owoców. Charakterystyczny smak i słodycz soku z aronii możemy też złamać dodając odpowiednią ilość wody. W ten sposób otrzymamy kompozycję, która nie tylko ugasi nasze pragnienie, ale też dostarczy nam wielu niezbędnych substancji odżywczych!

Herbatka czy sok z aronii marki Bobica to czysta przyjemność: zanim się zorientujesz, staną się twoim nieodłącznym towarzyszem, nawet wtedy, gdy… skończą się już upały!

Więcej na https://bobicapolska.pl/

Joanna Bielas 

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
PROPS to młoda polska marka, która tworzy torebki, plecaki, worki…