Najpiękniejszy kamień do pierścionka. Zobacz 6, które warto znać!

Najpiękniejszy kamień do pierścionka

Biżuteria to jeden z najchętniej wybieranych przez kobiety dodatków. Odpowiednio dobrana potrafi dodać elegancji nawet najprostszej kreacji. Jaki jest najpiękniejszy kamień do pierścionka?

Piękne, wypielęgnowane ręce stanowią prawdziwą ozdobę kobiety

A mężczyźni zgodnie twierdzą, że na kobiece dłonie zwracają szczególną uwagę. Warto więc pomyśleć o dodatkach w postaci pierścionków, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią dłonie, a dodatkowo sprawią, że kobieta poczuje się pewnie i elegancko. Pierścionek, który jest dobrze dopasowany kolorystycznie i wizualnie, nada blasku każdej kobiecej dłoni. Może on być srebrny bądź złoty, mały bądź duży, ale najważniejsze, żeby dobrze komponował się ze strojem, a sama właścicielka czuła się z nim dobrze. Bardzo istotny jest także rodzaj kamienia szlachetnego, który znajdzie się w pierścionku.

Diament

Najbardziej klasycznym pierścionkiem jest ten z diamentem. Jego blask i ponadczasowość powinny oczarować każdą kobietę. Kamień ten jest niezwykle popularny, głównie ze względu na swoją uniwersalność, dzięki której wiele pań z chęcią ogląda go na swojej dłoni. Można go dopasować właściwie do każdej kreacji – zawsze będzie się dobrze prezentował.

diament pierścionek

Szmaragd

Innym popularnym kamieniem jest szmaragd o pięknej, głębokiej zielonej barwie. W starożytności był on uważany za kamień miłości, który miał pękać w przypadku złożenia nieszczerej przysięgi. Idealnie będzie pasował do kobiet o zielonych oczach, które noszą ubrania w ciepłych kolorach: zieleni, czerwieni, pomarańczy i brązu.

szmaragd pierścionek

Rubin

Z kolei rubin jest uważany za władcę wszystkich kamieni szlachetnych. Od wieków symbolizował siłę miłości i życia. Będzie pasował kobietom, które w garderobie mają ubrania pełne ciepłych barw.

pierścionek z rubinem

Szafir

Ostatni z popularnych kamieni szlachetnych – szafir – jest znany jako symbol piękna, prawdy i czystości. Ten niebieski klejnot z pewnością będzie pasował paniom o oczach w tym samym kolorze oraz tym, które lubią kolor niebieski, zielony lub biały.

szafir pierścionek

Ametyst

Ametyst uważany był za wyjątkowy kamień symbolizujący czystość i duchowość. Uważano, że jego delikatny fioletowy kolor wynika z połączenia czerwieni i błękitu, dzięki czemu wprowadza równowagę i stabilność w relacjach męsko-damskich. Jest idealny dla pań, które lubią oryginalność.

ametyst pierścionek

Bursztyn

Interesującym i niezwykle pięknym kamieniem do pierścionka jest także bursztyn, znany już za czasów Słowian. Ta żywica kopalna powstała w warunkach naturalnych w morzu od zawsze zachwycała płeć piękną swoją ciepłą barwą i unikalnym blaskiem. Niegdyś wierzono, że bursztyn noszony na szyi zapobiega bólom gardła i głowy, obecnie stosowany jest w formie nalewek na te dolegliwości, ponadto jest polecany także na problemy z tarczycą. W jubilerstwie ceniony jest za niezwykłe barwy i świetlistość. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że lata świetności ma za sobą, jednak teraz ponownie pojawiło się zainteresowanie tym kamieniem.

bursztyn pierścionek

Szczególnie Chińczycy bardzo polubili bursztyn i chętnie sprowadzają go znad Bałtyku. Kamień ten szczególnie dobrze komponuje się ze srebrem, tworząc intrygujące kolorystycznie połączenie. Co ciekawe, biżuteria z bursztynem może mieć styl casualowy jak i być elegancką biżuterią wieczorową.

W celu dopasowania dla siebie odpowiedniego pierścionka warto skorzystać ze sklepu internetowego Diamond Collection. Znajdziemy tam zarówno biżuterię złotą, jak i srebrną. Na pewno każda kobieta wybierze dla siebie coś wyjątkowego.  Zakup odpowiednio dopasowanego pierścionka być może nie będzie najłatwiejszym zadaniem, jednak szeroka gama kamieni szlachetnych na pewno je ułatwi.

Warto również wspomnieć, że na stronie Diamond Collection znajdziemy inne wyroby jubilerskie, które zachwycą nawet najbardziej wymagające kobiety.

Share