Najseksowniejszy męski zawód

Sympatia.pl – największy polski portal randkowy – sprawdziła, jaki jest najseksowniejszy męski zawód wg polskich internautek. Wyniki opracowano na podstawie odpowiedzi ponad 15 tys. głosów. Rezultaty są zaskakujące! Być może fantazjują nie tylko mężczyźni. Panie również chętnie zawieszą oko na mężczyźnie, który – ich zdaniem – świetnie prezentuje się w uniformie lub wykonuje ciekawą pracę. O kim zatem fantazjują panie? I czy chętnie się do tego przyznają? Oto 10 męskich zawodów, które – według kobiet – są najbardziej intrygujące.

hydraulik_jereste

Miejsce 8. Nauczyciel & aktor

Ostatnie miejsce w rankingu zajęli nauczyciel i aktor, zdobywając dokładnie po 2% głosów internautów. Co ciekawe, zawód nauczycielki zwyciężył w rankingu na najseksowniejszy zawód wykonywany przez kobiety (zobacz: O kim fantazjują mężczyźni).

Miejsce 7. Pan niania

Przedostatnie miejsce i 4% głosów internautów przypadło opiekunom do dzieci. Wygląda na to, że panie, głosując na panów, którzy zajmują się dziećmi, cenią sobie ich czułość i opiekuńczość.

Miejsce 6. Gitarzysta

Wrażliwy romantyk czy nieokiełznany niegrzeczny chłopiec – gitarzyści od zawsze powodowali przyspieszony rytm serca wpatrzonych w nich dziewczyn. Gitarzyści w naszym rankingu zajęli 6. miejsce, zdobywając 5% głosów. Panowie doczekali się nawet swojego skromnego fanpage’a na Facebooku, który zebrał ponad 600 fanów („Uwielbiam chłopaków grających na gitarze”).

Miejsce 5. Masażysta & hydraulik

Łączy ich jedno – sprawne ręce, które – na wezwanie kobiety – potrafią zdziałać cuda. Masażysta i hydraulik zajęli w naszym rankingu 5. miejsce, zdobywając po 6% głosów.

Miejsce 4. Policjant

Nie od dziś wiadomo, że mundurowi działają na kobiety. Dlaczego właśnie mundur? Wyjaśnia nam 20-letnia użytkowniczka Sympatii, która podpisuje się nickiem asz94.

– Mężczyźni w mundurach są bardziej męscy od takich w wymiętych t-shirtach i zwężanych jeansach – tłumaczy. – Wywierają na mnie duże wrażenie, wyglądają na bardziej dojrzałych, odpowiedzialnych. Aż mam ochotę się do takiego przytulić. Mam wrażenie, że jak na takiego żołnierza wskoczę, to złapie mnie w ramiona i nie upuści, tylko będzie stał jak skała (…) Mundur dodaje siły. A najważniejsze dla mnie, to czuć się przy partnerze bezpiecznie.

Miejsce 4. Programista

Tuż „za pudłem” uplasował się także programista, zdobywając – podobnie jak policjant – 7% głosów.
– Informatyk? Cicha woda brzegi rwie – pojawia się głos na jednym z forów.
– Kręcą mnie faceci przy komputerach, wiem, to dziwne – przyznaje kolejna internautka.

Dziewczyny, dajcie szansę programistom!

Miejsce 3. Lekarz

Nasza sonda pokazuje, że panowie w białych kitlach wciąż budzą pozytywne emocje, szczególnie wśród pań. Pozytywny przekaz i odbiór tego zawodu bez wątpienia wzmacniają cieszące się wielką popularnością seriale – te polskie, i te zagraniczne, w których zabójczo przystojni lekarze znajdują harmonię między bohaterskim ratowaniem cudzego życia i łamaniem niewieścich serc. Kto ich nie pamięta? George Clooney, Hugh Laurie, Paweł Małaszyński…

Miejsce 2. Żołnierz

Zaszczytne, drugie miejsce i 14% głosów zdobył kolejny przedstawiciel służb mundurowych. Żołnierz może imponować z wielu powodów. Jednak fascynacja i randki – to jedno. Związek na całe życie – to drugie. A jak wygląda życie u boku mundurowych?

– Życia z żołnierzem trzeba się też po części nauczyć – mówi majka13. – Mój mąż też jest żołnierzem zawodowym. Jeśli chodzi o związek to jest on wystawiany na wiele prób czasowych. Częste poligony, misje pokojowe, szkolenia, takie życie zmienia ludzi. Tęsknota za mężem i ojcem jest ogromna (…) Jestem dumna, że mam męża żołnierza, ale jednocześnie każdego dnia boję się o jego życie.

zawód

Miejsce 1. Pilot

Oto najseksowniejszy męski zawód! Zdecydowaną większością głosów w sondzie Sympatii zwyciężył pilot, zdobywając aż 37% głosów internautów.

– Mój tata jest emerytowanym pilotem – mówi 31-letnia Joanna z Warszawy. – Wielokrotnie widziałam ten wzrok naszych sąsiadek czy kobiet, które mijał, wracając do domu. A ja, patrząc na niego, byłam naprawdę dumna. Kochał swoją pracę, ale rzadko bywał w domu. Mama wciąż tęskniła, ale gdy wracał, rekompensował jej i mnie rozłąkę, dbał o dom, choć bywało, że nie miał sił. Dziś, choć na emeryturze, też nie należy do zagorzałych domatorów. Widać, taki już charakter pilota.

Pełny raport dostępny TUTAJ

informacja prasowa

Share