Naturalne włosy doczepiane. Jak wybrać najlepsze jakościowo rozwiązanie dla swojego typu włosów?

Zabieg przedłużenia włosów jest skutecznym sposobem na wymarzoną fryzurę. Jeżeli myślisz nad przedłużeniem swoich włosów, musisz wybrać nie tylko rodzaj doczepów, ale także metodę przedłużania. Czym różnią się poszczególne metody? Która z nich będzie dla Ciebie najlepsza?

  1. Włosy doczepiane – podstawowe informacje
  2. Doczepianie i przedłużanie włosów – metody
  3. Cameron Hair, czyli najwyższa jakość

Prawidłowo dobrane i przedłużone albo dopięte włosy są często wręcz niewidoczne.

Włosy doczepiane – podstawowe informacje

Jeżeli myślisz o przedłużeniu włosów, możesz dokonać tego za pomocą włosów naturalnych albo syntetycznych. Naturalne dopinki są martwymi włosami ludzkimi, co oznacza, że ich struktura jest identyczna ze strukturą włosów, które każda z kobiet nosi na głowie. Tego rodzaju kosmyki można zatem traktować dokładnie tak, jak swoje włosy – prostować, suszyć suszarką, kręcić, a nawet farbować. Z kolei dopinki syntetyczne są imitacją włosów wytworzoną z syntetycznych materiałów. Na pierwszy rzut oka przypominają naturalne ludzkie włosy, jednak posiadają charakterystyczny „tekstylny blask”, który odbiera im naturalność i sprawia, że wyglądają sztucznie.
Większość sklepów sprzedających artykuły do przedłużania włosów ma doczepy o długościach 40, 50 i 60 cm. W zależności od indywidualnych preferencji można cieszyć się dłuższą lub krótszą fryzurą. Warto podkreślić, że łączenia dopinek z naturalnymi włosami znajdują się tuż przy skórze głowy. Kluczowa decyzja, przed którą staniesz, to także wybór metody. To, która z nich najlepiej się sprawdzi, zależy przede wszystkim od kondycji włosów, pożądanego efektu i posiadanego budżetu.

doczepiane włosy

Doczepianie i przedłużanie włosów – metody

Dostępnych jest wiele metod przedłużenia włosów. Poniżej znajdują się krótkie opisy kilku z nich:

  • Clip In. Metoda Clip In to włosy dopinane za pomocą spineczek. Zestaw włosów Clip In składa się z 5 lub 8 taśm różnej szerokości. Doczepienie włosów na taśmach jest szybkie, proste i bezpieczne. Jest to metoda przeznaczona do samodzielnego przedłużenia włosów.
  • Włosy Tape on. Metoda „kanapkowa” polega na przedłużaniu włosów na stałe przy użyciu taśm z włosami, które są sklejane ze sobą za pomocą dwustronnej klejącej taśmy.
  • Włosy Flip In. Metoda, która polega na doczepianiu włosów przy użyciu niewidocznej żyłki.

Profesjonalne zamontowanie doczepianych włosów jest znaczną częścią sukcesu. Jeśli włosy zostaną doczepione we właściwy sposób, będziesz mogła cieszyć się nimi przez około 3–4 miesiące. Jest to czas, kiedy doczepy nie stracą na swojej jakości (oczywiście zakładając, że otrzymają odpowiednią pielęgnację).
Dużo kobiet obawia się przedłużania włosów, dlatego często pada pytanie: „Czy przedłużenie włosów niszczy włosy?”. W Internecie znajduje się wiele negatywnych opinii na temat doczepianych włosów. Spora ilość osób twierdzi, że mają zniszczone włosy po przedłużaniu. Oczywiście przedłużanie włosów ma wpływ na naturalne włosy – jak każdy inny zabieg, który polega na ich stylizacji czy farbowaniu. Za zniszczone włosy nie musi wcale odpowiadać samo ich przedłużenie, ale np. niewłaściwie przeprowadzony zabieg, źle dobrana metoda przedłużania albo nieodpowiednio dobrana pielęgnacja.

Cameron Hair, czyli najwyższa jakość

Gęste i długie włosy są marzeniem wielu osób. Część z nich uważa, że są oznaką doskonałego stanu zdrowia, ale też dodają posiadaczce dziewczęcego uroku. Włosy Cameron Hair są obecnie najpopularniejszymi włosami na rynku. Dostępne są także: grzywki, koki, półperuki (Halfwig) i tupety. Produkty można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych w Katowicach,  Wrocławiu, Nowym Targu, Krakowie, jak i w sklepie on-line.
Dostępne są różne metody przedłużania włosów, jednak włosy na taśmach CLIP IN są hitem sprzedaży. Włosy doczepiane są niezwykle popularnym rozwiązaniem wśród bardzo znanych osób z pierwszych stron gazet. Często stosuje się je do sesji zdjęciowych i stylizacji w telewizji. Przepiękne, gęste włosy na głowach znanych kobiet ze świata TV to zazwyczaj właśnie zasługa doczepionych włosów na taśmach.

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dywaniki łazienkowe zazwyczaj stanowią główną ozdobę wystroju łazienki. Pełnią one…