„Czy ty chciałbyś tu jeść?” – pytają twórcy zdjęć, na których niemowlęta ssą mleko matek w ciasnych publicznych toaletach. Odważne plakaty kampanii przeciwko dyskryminacji matek karmiących poza domem prowokują do dyskusji. Czy ten problem dotyczy też Polek?

Kampania „When Nurture Calls” jest pomysłem amerykańskich studentów wydziału University of Northern Texas. Plakat ukazuje trzy młode kobiety karmiące piersią, w ciasnych toaletach. Na zdjęciach znajdują sie hasła „”Stolik dla dwojga”, „Smacznego”, „Prywatna jadalnia”.

Twórcami plakatów są Jonathan Wenske i Kris Haro, którzy w bardzo prosty a zarazem wymowny sposób przedstawili problem dotyczący karmienia piersią w miejscach publicznych. Karmiące matki spotykają się z różnymi reakcjami ludzi, często jest to uważane za coś powodującego zgorszenie, dla wielu osób „nie wypada” a inni pozostają neutralni w tym temacie.

z16054640Q,Plakaty-kampanii--When-Nurture-Calls-

Kampanię można śledzić na Facebooku „When Nurture Calls”.

Czy matki karmiące piersią poza domem rzeczywiście spotykają się z negatywnymi słowami? Czy lepiej, aby robiły to zamknięte w WC? A może nie powinny wychodzić z domu? A może po prostu większość ludzi przesadza? Jaka jest Wasza opinia w tym temacie.

Share

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Syn Victorii i Davida Backham w klipie "From London with…