Nie możemy unikać wizyt u stomatologa

Nie możemy unikać wizyt u stomatologa

Każda osoba dorosła w teorii doskonale wie, że wizyty u stomatologa to podstawa – przynajmniej wtedy, gdy chcemy mieć zdrowe zęby i ładny uśmiech. Jeżeli jednak się nad tym zastanowimy to pewnie my także nie byliśmy u dentysty już od bardzo dawna. Zawsze jakimś sposobem udaje nam się znaleźć ważniejsze zadania i w ten sposób możemy przecież zwlekać nawet przez kilka lat. A nie myśl sobie, że jeżeli nie czujesz bólu zębów to nic się z nimi nie dzieje – wizyty kontrolne zostały stworzone właśnie po to, aby eliminować problemy z zębami w ich początkowym stadium. Wtedy nie wymagają one jeszcze bolesnego i drogiego leczenia. A my dalej zwlekamy i potem biegniemy do stomatologa dopiero wtedy, gdy ból nie daje nam już spać i jesteśmy przerażeni.

Najgorsze jest jednak to, że taki sam przykład dajemy swoim dzieciom. Rodzice często tylko na początku zmuszają je do wizyt u stomatologa – a potem powoli zaczynają odpuszczać i nie chcą namawiać ich do czegoś, czego przecież sami także nie robią. W ten sposób robimy im niestety krzywdę – w dorosłym życiu również nie będą one chciały się tam wybrać i z czasem czeka ich zaawansowane leczenie, którego nie będzie już można odwlec.

Regularne wizyty to najlepsze rozwiązanie

Najlepiej zrobimy, jeśli znajdziemy sobie taki gabinet stomatologiczny, w którym mamy swojego zaufanego specjalistę. Odpowiadają nam ceny, lubimy stomatologa i wiemy, że zostaniemy dobrze potraktowani. Wtedy warto zapisać się od razu na kilka wizyt kontrolnych do przodu – jeżeli zapiszemy je sobie w kalendarzu to możemy potem tak organizować sobie czas, aby faktycznie móc na nie pójść. Być może dzięki temu trudniej będzie nam znaleźć wymówkę. Jeżeli chodzimy do stomatologa częściej to też mniej płacimy – na bieżąco czyści on nasze zęby z kamienia, naprawia niewielkie ubytki i podpowiada, jak dbać o higienę jamy ustnej. Te wizyty są więc mniejszym obciążeniem dla naszego portfela i nie są tak stresujące, jak na przykład leczenie kanałowe.

Odkładajmy sobie pieniądze właśnie na takie leczenie

Ludzie bardzo często odkładają sobie na koncie pieniądze na wyjazdy, nieprzewidziane naprawy samochodu czy na prezenty dla bliskich. Zbyt często zapominamy tutaj o tym, że to leczenie stomatologiczne powinno być dla nas priorytetem – na takie cele także warto regularnie odkładać sobie pewną kwotę. Być może dzięki temu nie będziemy już tak bardzo obawiać się, że jak coś się przydarzy to nie wystarczy nam pieniędzy. A przecież złamanie zęba, uraz czy stan zapalny – mogą nas dopaść w najmniej odpowiedniej chwili i trzeba będzie natychmiast udać się do stomatologa.

Materiał partnera

Share