Niecodzienne zaproszenia ślubne dla gości. Poznaj najnowsze trendy!

Ślub to jeden z ważniejszych dni w życiu dwojga ludzi. Para Młoda oczekuje, aby w tym wyjątkowym dniu otaczała ich rodzina oraz grono najbliższych przyjaciół i znajomych. Warto zatem zadbać o to, aby odpowiednio wcześnie powiadomić przyszłych gości o terminie i miejscu ślubu oraz wesela. Należy zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej kilkumiesięcznym. W tym celu można wysłać zwykłe powiadomienie, aby przyszli uczestnicy imprezy mogli sobie odpowiednio wcześnie zapisać to ważne wydarzenie w kalendarzu. Niemniej, kluczowe będzie przygotowanie i wysłanie oficjalnego, eleganckiego i najlepiej jak najbardziej oryginalnego zaproszenia ślubnego, które to wyglądem powinno nawiązywać do motywu przewodniego organizowanego ślubu oraz wesela.

Każda Młoda Para chce się wyróżniać i być dostrzeżona.

W końcu to bardzo ważny dzień w ich życiu. Wydarzenie zaślubin powinno jak najdłużej zapaś gościom weselnym w pamięci. Wspomniane zaproszenia ślubne muszą zatem zostać wykonane z wyjątkowym pietyzmem i staranności. Należy tutaj zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. W wielu przypadkach Młodzi stają przed nie lada dylematem, czy wypisać zaproszenie ręcznie czy może jednak postawić na bardziej nowoczesną formę drukowaną. Najbardziej elegancki i tradycyjny sposób to wypełnienie zaproszenia samodzielnie, jednak w obecnych czasach i biorąc pod uwagę wiele różnych aspektów związanych z planowaniem i przygotowaniem wesela nie ma na to czasu. Poza tym przygotowanie zaproszenia ślubnego odręcznie wymaga odpowiednich umiejętności kaligraficznych. Tak więc przyszli Nowożeńcy najczęściej stawiają na formę drukowaną, zwłaszcza że obecnie mnogość i zróżnicowanie zaproszeń ślubnych, zarówno pod względem estetycznym, jak i niezliczonej liczby wzorów, jest imponująca.

Zaproszenia ślubne – najnowsze trendy

Dokonując wnikliwej analizy obecnej mody ślubnej można zauważyć, że bardzo dobrze sprzedają się klasyczne wzory zaproszeń ślubnych, które posiadają jasne i pastelowe barwy z różnymi dodatkami złota, beżu czy srebra. Z drugiej strony modne są również ciemniejsze kolory – klasyczny granat czy czerń zawsze dodadzą wyjątkowego tchu. Można postawić na tradycyjną formę zaproszenia zapakowaną w kopertę z dodatkami, takimi jak ozdobna wstążka, korale czy cekiny. Istnieje wiele przykładów zaproszeń ślubnych bez koperty, np. w formie bardzo wytrzymałego szkła akrylowego. Różne wzory klasycznych zaproszeń cechują się raczej prostotą i lekkim minimalizmem bez zbędnych ozdobników. Warto pamiętać, aby zastosować ozdobny, szeryfowy i jednocześnie czytelny krój pisma, gdyż tekst niewyraźny, który męczy oko, nie będzie dobrze odebrany przez gości weselnych. Trzeba pomyśleć o każdym, najdrobniejszym szczególe.

Boho, rustykalny czy retro?

Dość często przyszli małżonkowie stawiają na ekstrawaganckie i odważne motywy. W wielu przypadkach wybierają bardzo ciekawe, inspirowane naturalnością materiałów oraz dawnymi etnicznymi i wiejskimi motywami style retro, boho, vintage czy rustykalny. Cechują się ona zastosowaniem bujnych motywów kwiatowych, przepastnych piór, ozdobnych frędzli czy przeróżnych kwiatów. Kolorystyka tych zaproszeń ślubnych jest najczęściej mocno uwydatniona i zróżnicowania. Na pewno nie ma tutaj monotonii. Jeszcze bardziej odważni zaangażują swoje działania związane z przygotowaniem zaproszeń ślubnych glamour, które kojarzą się z luksusem i bogactwem. Taki przepych nie musi mieć pejoratywnego przesłania, jeżeli będzie umiejętnie i dobrze skomponowany poprzez odpowiednie łączenie różnych dodatków. W przypadku, kiedy aranżacja sali weselnej zawiera elementy pozłacane, dekoracja jest bardzo mocno uwydatnione różnymi kryształowymi dodatkami, to warto zadbać o to, aby zaproszenia oddawały ten klimat. Odpowiednio żywa kolorystyka zaproszenia ślubnego glamour w połączeniu z nienachalnymi dodatkami pozłacanymi, jak na przykład wstążka opasająca kartkę z zaproszeniem, będą świetnym uzupełnieniem motywu przewodniego.

Gdzie kupić zaproszenia ślubne?

Spośród wielu sklepów, które oferują sprzedaż zaproszeń ślubnych warto wybrać tylko najlepszy i sprawdzony, najlepiej z polecenia rodziny lub znajomych. Oryginalne i zapierające dech w piersi zaproszenia ślubne Amelia-Wedding.pl – Zaproszenia Ślubne, to korzystny kompromis dla Pary Młodej, która ceni sobie  estetykę oraz indywidualne podejście do klienta, a z drugiej strony nie chce zbytnio przepłacać. Zachęcamy do kontaktu, zapewniamy indywidualne podejście do każdego naszego Klienta.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nasze przekonania, powinności, długą listę przypisanych nam obowiązków i ograniczenia,…