Niepełnosprawna modelka na pokazie New York Fashion Week

Nowojorski Tydzień Mody jest jednym z najważniejszych na świecie, to właśnie na nim prezentowane są trendy i nowości, które królować będą w najbliższym sezonie.  W tym roku ponownie organizatorzy New York Fashion Week postanowili zaskoczyć swoich miłośników.

Rok temu marka Marka FTL Moda, zaprosiła niepełnosprawnych modeli. Pokaz został zorganizowany przy współpracy z włoską fundacją wspierającą leczenie uszkodzenia rdzenia kręgowego- Fondazione Vertical. Możecie zobaczyć go TUTAJ

W tym roku na wybiegu pojawiły się modelki m.in Rebekah Marine, Leslie Peoples i Madeline Stuart.

Udało nam się przełamać kolejną barierę – cieszy się matka Madeline Stuart, która jest pierwszą w historii modelką z zespołem Downa, która pojawiła się na wybiegu New York Fashion Week.

Madeline jest bardzo podekscytowana. To naprawdę niesamowite, że mogła się zaprezentować podczas takiego wydarzenia jak New York Fashion Week. Udało nam się przełamać kolejną barierę, zaprezentować swój głos w sprawie integracji i niepełnosprawności – mówiła po pokazie mama modelki, Rosanne Stuart.

Niepełnosprawne modelki na pokazie New York Fashion Week (3)

Dzięki mediom społecznościowym mogliśmy śledzić Madeline na pokazie w Nowym Jorku. Modelka pojawiła się w długiej biało-srebrnej sukni z drapowaniami. Publiczność nagrodziła ją brawami, a Medeline zaczęła przybijać piątki uczestnikom. Następnie pojawiła się w t-shercie i szortach w towarzystwie niebieskich modeli.

Warto podkreślić, że Madeline jest bardzo zapracowana. Ma 18 lat i niedawno podpisała kontrakt z firmą produkującą ubrania sportowe Manifesta.  Znana jest także z prezentacji odziezy projektantki Rity Lambert – Rebello, reklamuje także ekotorby marki everMaya.

Niepełnosprawne modelki na pokazie New York Fashion Week (1)

Fot. Facebook Madeline Stuart

Share