Nietypowe odmiany herbat – oryginalny smak i aromat

Herbata to nie tylko ciepły napój, który możesz wypić w chłodniejsze wieczory. Może być również źródłem wielu mikroelementów oraz wspomagać niektóre procesy zachodzące w ludzkim ciele. Co więcej, niektóre z nich znacznie różnią się od standardowej czarnej herbaty. Przekonaj się, na co możesz zamienić zwykły, codzienny gorący napój i jakie właściwości posiadają poszczególne rodzaje.

Czerwona herbata – właściwości

Tego rodzaju herbata należy do odmian półfermentowanych, ponieważ procesy te zachodzą krócej, niż w przypadku czarnej. Dzięki temu zawiera więcej enzymów i polifenoli, co z kolei sprawia, że ma ona działanie odchudzające. Czerwona herbata  obniża poziom cholesterolu. Jest więc polecana osobom, które zmagają się z nadwagą lub mają podwyższony poziom złego cholesterolu.

Napar z herbaty czerwonej w smaku ma nuty ziemiste lub przypominające drewno. Nie należy zalewać jej wrzątkiem, ponieważ straciłaby wiele cennych właściwości. Dlatego powinno się zalać ją wodą o temperaturze około 90°C. Na jedną filiżankę wystarczy wsypać jedną łyżeczkę suszu.

Herbata żółta – tajemniczy napój cesarzy

Niezwykle rzadko spotykana, szczególnie na polskim rynku. Przez wiele lat sztuka jej produkcji była owiana tajemnicą, gdyż dawniej pito ją tylko na dworach cesarza Chin. Na szczęście udało się odtworzyć recepturę i dziś, płacąc odpowiednią cenę, możesz cieszyć się wyjątkowym smakiem i barwą tej herbaty. Smak tej herbaty jest subtelny, ale też z lekką nutą goryczy i słodyczy. Kolor naparu jest delikatnie słomkowo-żółty.

Posiada liczne właściwości zdrowotne – między innymi zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, zupełnie jak czerwona herbata. Co więcej, chroni zęby przed próchnicą i wspomaga łagodzenie objawów chorób układu kostnego. Ma również zbawienny wpływ na układ krwionośny. Dowiedziono, że rozrzedza krew, a dzięki temu poprawia funkcjonowanie tętnic. Żółtą herbatę można parzyć tylko raz w temperaturze 80 stopni. Jeżeli liście zostaną zalane cieplejszą wodą, może to spowodować utratę jej wyjątkowego smaku.

Istnieje wiele odmian herbat o ciekawych walorach smakowych i właściwościach – jeżeli chcesz spróbować bardziej egzotycznych naparów, zapoznaj się z ofertą znanych i zaufanych producentów, takich jak Big-Active.pl.

Artykuł sponsorowana

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Home office to system pracy polegający na wykonywaniu obowiązków zawodowych…