Nike Air Max – kolekcja militarna!

 Amerykańska firma, od czasu wprowadzenia na rynek słynnego modelu „Air Max” w 1987 roku, często prezentowała nowe bądź też aktualizowała już istniejące modele. Tym razem mamy do czynienia z mocnym uderzeniem w militarnym stylu!

Gwoli krótkiego wyjaśnienia – w linii nazwanej „Air Max”, amortyzująca poduszka powietrzna umiejscowiona na pięcie, wyeksponowana jest na zewnątrz, a nie (jak dotychczas) ukryta wewnątrz podeszwy buta.

Model ten, stworzony z myślą o bieganiu, z czasem zyskał ogromną popularność wśród młodych ludzi na całym świecie. Tegoroczna kolekcja stanowi hołd dla krajów, które jako pierwsze uczyniły z niego ikonę i obiekt pożądania. Mowa tu o Francji (Air Max 1 i Air Max BW), Włoszech (Air Max 90 oraz Air Max 97), Niemczech (Air Max 1 i Air Max 180), Japonii (Air Max 90, Air Max 95) czy Wielkiej Brytanii (Air Max 90 i Air Max 95). W tym celu, na każdą parę naniesiony został charakterystyczny dla tych państw wzór kamuflażu.

Warto dodać, że dodatkowo wykorzystana technologia Hyperfuse (polegająca na tym, że każdy element cholewki połączony jest na stałe z kolejnym poprzez zgrzewanie pod wysokim ciśnieniem), zapewnia lekkość, stabilność, oddychalność oraz wytrzymałość, przy odejściu od tradycyjnych metod produkcji obuwia.

Buty dostępne są w wyselekcjonowanych sklepach od 3 lipca. Na eBay’u ceny obecnie rozpoczynają się na poziomie ok. 200 $ i sięgają nawet 400 $.

Justyna Witkowska

Francja

Francja 2 Francja Francja 3 Francja 4

Włochy

Włochy 4 Włochy 3 Włochy 2 Włochy

Niemcy

Niemcy 3 Niemcy 2 Niemcy Niemcy 4

Japonia

Japonia 3 Japonia 2 Japonia Japonia 4

Wielka Brytania

Wielka Brytania 3 Wielka Brytania 2 Wielka Brytania

Zdjęcia pochodzą ze strony: www.nike.com

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Strój plażowy powinien być nie tylko wygodny, powinien także idealnie…