Nowoczesne baterie umywalkowe – czy warto?

Podczas wykańczania łazienki musimy podjąć bardzo wiele decyzji. Począwszy od wyboru stylu, w jakim łazienka zostanie zaaranżowana, poprzez kolorystykę, aż do konkretnych produktów, czyli m.in. armatury łazienkowej. W tej ostatniej grupie znajduje się również bateria umywalkowa, której wybór często nastręcza wielu problemów. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy nowoczesna bateria umywalkowa to dobre rozwiązanie?

Różnorodność – baterie umywalkowe

Przeglądając ofertę sklepów z bateriami łazienkowymi możemy dostać niemal oczopląsu. Jest ona tak szeroka, że wybór jednego tylko rozwiązania może nastręczać naprawdę wiele problemów. Znajdziemy tam bowiem zarówno baterie w starym stylu, z dwoma ozdobnymi kurkami, jak i baterie jednouchwytowe, zarówno tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne w formie. Którą z nich wybrać?

Wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządzona jest łazienka. Nie trudno się domyślić, że we wnętrzach retro nowoczesna bateria umywalkowa będzie wyglądać co najmniej dziwnie. Z kolei w aranżacjach minimalistycznych, bogato zdobione baterie retro będą niczym kwiat do kożucha. Poza tymi ewidentnymi przypadkami jest jednak również cała masa rozwiązań pośrednich, w których wybór baterii już nie jest wcale taki oczywisty.

Która bateria umywalkowa jest najlepsza?

Nowoczesna bateria umywalkowa – jak wybrać tę najlepszą?

Przyglądając się przeróżnym rodzajom baterii umywalkowych na https://silla.pl/pol_m_Baterie-Lazienkowe_Umywalkowe-331.html z pewnością zauważymy, że różnią się one nie tylko kształtem wylewek i dźwigni, ale również materiałem i kolorystyką. Możemy znaleźć baterie z elementami wykonanymi ze szkła czy kolorowe wylewki. Niektóre zaskakują nieprzeciętnym designem i te z pewnością znajdą swoich zwolenników wśród osób, które chcą, by ich łazienka była inna niż typowa łazienka kowalskiego.

Mając to na uwadze, przy wyborze baterii umywalkowej powinniśmy się szczególnie zastanowić nad tym, czy bateria ma spełniać wyłącznie funkcję użytkową, a poza tym wtapiać się w tło, czy też ma być ważnym punktem w aranżacji łazienki. Przy tym pierwszym wyborze najlepiej zdecydować się na baterię nowoczesną w kształcie, która będzie spójna z pozostałymi elementami wnętrza. A zatem, jeśli mamy umywalkę kanciastą, prostokątną lub kwadratową, to niech i bateria powiela ten kształt. Jeśli natomiast zdecydujemy się na to, że bateria umywalkowa będzie miała przykuwać uwagę, to wówczas warto wybrać taką, która swoim wyglądem będzie rzucać się w oczy. Przy tej opcji musimy jednak pamiętać, żeby nie przesadzić. Jeśli w każdym miejscu w łazience pojawią się bowiem takie silne elementy dekoracyjne, to na dłuższą metę korzystanie z niej może okazać się męczące.

 

Materiały prasowe

Share