Nowoczesne meble: Czym się charakteryzują?

Nowoczesne meble

Obecnie w trendach wnętrzarskich króluje minimalizm. Jego cechy dostrzegamy także w branży meblarskiej – dotyczy to zarówno mebli gotowych, jak i mebli na wymiar. Tam, gdzie do niedawna popularnością cieszyły się fronty frezowane, aktualnie montuje się fronty gładkie. To samo dotyczy detali dekoracyjnych – wybierając elementy wyposażenia wnętrz staramy się, żeby było ich jak najmniej, a mebel stanowił ozdobę sam w sobie. Co oznacza sformułowanie nowoczesne meble w branży mebli na wymiar?

Nowoczesne meble na wymiar – minimalizm w każdym detalu

Planujesz zamówić nowoczesne meble – Ząbki to lokalizacja, w której bez trudu znajdziesz godnego polecenia wykonawcę, który przygotuje dla Ciebie projekt mebli do mieszkania, biura lub lokalu usługowego. Zanim jednak skontaktujesz się z firmą oferującą meble na wymiar sprawdź, czym nowoczesne projekty różnią się od podejścia tradycyjnego.

Określenie nowoczesne w branży meblowej coraz częściej traktowane jest jako synonim dla minimalistyczne albo proste. Co to oznacza? Przede wszystkim prostą formę, która wyraża się w gładkich frontach i korpusach szafek oraz niewielkich uchwytach lub całkowitej rezygnacji z takowych. W szafkach uchylnie otwieranych i szufladach prym wiedzie system tip on dzięki, któremu możemy otworzyć mebel bez uchwytu czy frezu we froncie. W przypadku zabudowy meblowej z drzwiami przesuwnymi królują uchwyty w wariancie mini. Inwestorzy, którzy nie są do końca przekonani w kwestii funkcjonalności uchwytu mini decydują się na tradycyjne okucia, ale coraz częściej oczekują ich lakierowania w kolorze korespondującym z kolorystyką frontu.

Minimalizm w przypadku mebli przekłada się również na kolorystykę zabudowy, która bardzo często odpowiada kolorystyce ścian lub innych elementów wyposażenia wnętrza. Aktualnie modne są czerń, biel i szarości.

Wysoki połysk nie tylko dla stylu glamour

Rezygnując z ozdobnego frezowania i wyraźnych uchwytów elegancji oczekujemy od prostej formy i perfekcyjnego wykonania. W zależności od przeznaczenia zabudowy meblowej sięgamy po meble wykończone na wysoki połysk – w tym wariancie nawet najprostsza szafka prezentuje się niezwykle elegancko i z klasą – lub meble matowe. Bardzo często matowe korpusy szafek zamykamy lakierowanymi frontami. Dzięki temu wnętrze sprawia wrażenie luksusowego nawet wówczas, gdy jest pozbawione innych elementów dekoracyjnych. Lakier znajduje zastosowanie w projektach mebli realizowanych na potrzeby wnętrz industrialnych, loftowych i glamour. Ze względu na wysoką wytrzymałość powłoki malarskiej fronty lakierowane cieszą się niezmiennie dużą popularnością w kuchniach – tu sięgamy po nie niezależnie od tego, czy projektujemy nowoczesną kuchnię loft, czy klasyczną zabudowę kuchenną w „L”.

Artykuł sponsorowany

Share