Obrączki ślubne – rodzaje, ceny a ich jakość

Bridegroom wears the ring to bride's finger

Przygotowując się do ślubu musimy nieustannie podejmować decyzje. Oceniamy menu weselne, wybieramy suknię, dekoracje i tort ślubny. Znaczenie mają nawet niewielkie detale. Pamiętajmy przy tym, że niektóre przedmioty będą nam towarzyszyć przez resztę życia, tak jak obrączki ślubne. Cena, jakość, trwałość – musimy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki. Jest to decyzja na całe życie, dlatego powinna być dobrze przemyślana. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Obrączki ślubne: cena i jakość

Gdy wybieramy obrączki ślubne, cena nie jest najważniejsza. Warto jednak pamiętać, że wysoki koszt nie jest jedynym wskaźnikiem dobrej jakości produktu. Choć ceny obrączek mogą sięgać nawet do 8 lub 10 tysięcy, to możemy znaleźć solidnie wykonane i ładne obrączki nawet za kilkaset złotych.

  • Zwróćmy uwagę na to, jakiej próby są wybrane przez nas obrączki. Fachowcy określają ją na kilka sposobów. Tradycyjnie podaje się zawartość złota w karatach, jednak możemy też spotkać się z zapisem symbolicznym. Jeśli nie jesteśmy pewni co oznacza dany zapis, możemy poprosić o pomoc specjalistę w salonie jubilerskim. Odpowiednia próba złota może zadecydować o tym, czy obrączki będą nam służyć przez kilka lat, czy przez całe życie.
  • Wiele osób uważa, że złoto wysokiej próby to produkt luksusowy, dlatego stanowi najlepszy wybór. Pamiętajmy jednak, że im wyższa próba, tym bardziej miękkie, a tym samym nietrwałe jest złoto.
  • Do wyrobu obrączek ślubnych najczęściej wykorzystywane jest złoto 14-karatowe, które jest odporne na uszkodzenia i przystępne cenowo. Jeśli zależy nam na jak największych oszczędnościach, możemy też zdecydować się na równie trwałe złoto 9-karatowe.

Rodzaje obrączek ślubnych

Obrączki powinny być eleganckie i dostosowane do naszych potrzeb. Możemy zdecydować się na tradycyjne żółte złoto lub wybrać tzw. białe złoto. Najnowszym trendem jest połączenie żółtego i białego złota, a także ozdobienie obrączek kamieniami szlachetnymi. Nasz wybór zawsze powinien opierać się na tym, jakiego efektu oczekujemy. Czy wolimy klasyczne rozwiązania, czy bardziej nowoczesne i oryginalne. Alternatywę stanowią wyroby platynowe, jednak są one znaczniej droższe. Ciekawym wyborem jest też biżuteria wykonana z tytanu, który jest znacznie tańszy od złota, jednak równie trwały. Decydując się na konkretny model pamiętajmy o tym, by oprócz ceny, właściwości technicznych i walorów estetycznych, zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar, profil oraz szerokość obrączek.

Wybór obrączek ślubnych to jedna z najważniejszych decyzji, które podejmujemy podczas przygotowań do ślubu. Mądrze wybrane, będą nam towarzyszyć przez całe życie. Zdajmy się na nasz indywidualny gust, lecz także wiedzę fachowców.  Korzystajmy wyłącznie z usług sprawdzonych salonów, tak abyśmy byli pewni naszego wyboru.

Materiał zewnętrzny

Share