Obrzeża trawnikowe – sposób na pięknie urządzony ogród

Obrzeża trawnikowe

Zadbany ogród to wizytówka każdego domu. To właśnie na niego goście zwracają uwagę tuż po przekroczeniu bramy i to tamtejszy wystrój zaczyna wiele mówić o nas, jako o gospodarzach. Zaniedbany i niewłaściwie utrzymany ogród z bujną, dziką roślinnością stwarza nieatrakcyjny efekt. Co więcej, ogród to także możliwość prywatnego spełnienia się jako ogrodnik. Wiele osób zapomina wówczas o jednej, choć bardzo istotnej kwestii. Poza roślinnością, liczą się także obrzeża i stan nawierzchni. Wiecie jak należycie zadbać o te kwestie?

Niby detal, a jak istotny…

Rozdzielenie alejki i chodników od terenu trawy i roślinności powinno być ostre i bardzo konkretne. Elementy wystroju nie mogą na siebie nachodzić. Tak naprawdę mocny kontrast zupełnie zmienia wygląd przestrzeni. Dotychczas najpopularniejszymi rozwiązaniami były nieestetyczne krawężniki betonowe, niezbyt atrakcyjne płotki czy też palisady. Wszystkie te rozwiązania mają wspólne cechy. Bywają nudne i zaburzają proporcje oraz wystrój ogrodu. Betonowe krawężniki stwarzają bardzo rustykalny efekt, a drewniane płotki – bardzo wiejski. Nie było dotychczas między nimi właściwego przystanku. Aż do teraz!

Umarł król, niech żyje król! Poznaj obrzeża trawnikowe.

Powoli do sprzedaży wchodzą jednak znakomite obrzeża trawnikowe. Są wykonane z ekologicznego materiału i kapitalnie rozdzielają różne elementy wystroju. Można nimi odgrodzić trawę od piasku, czy kamienie od kory i innego kruszywa. Niezależnie od zastosowania, obrzeża trawnikowe są genialnym elementem wystroju i powinno się je stosować w każdym ogrodzie. Zapewniają subtelny i estetyczny efekt.

W stosunku do typowych ogrodzeń mają same plusy. Nie zajmują wartościowego terenu, są wąskie i zupełnie niewidoczne po właściwym wkopaniu, a także wizualnie powiększają przestrzeń. Występują w wielu wysokościach oraz rozmiarach i nie ma szans, aby jakakolwiek roślina czy kruszywo przedostały się w odgrodzone miejsce. Są także bardzo wytrzymałe. Producent ocenił ich żywotność na wiele lat w najtrudniejszych warunkach, zatem nie są podatne na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Równie istotne jest 100% ekologiczne pochodzenie. Jeśli zatem myślisz nad odgrodzeniem niektórych elementów wystroju, to najestetyczniejszym rozwiązaniem będą zdecydowanie obrzeża trawnikowe.

Zadbaj także…o chodniki!

Typowa kostka brukowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest wykorzystywana zarówno przed domami prywatnymi, jak i przed blokami mieszkalnymi czy też siedzibami większości zakładów firmowych. Kostka ma jednak wysoką cenę i – co nawet ważniejsze – usuwa z ogrodu nieco zieleni. Z pomocą przychodzą specjalne Eko Kratki. Są to niewielkie elementy o ogromnej wytrzymałości, które wkopujemy w ziemię i tym samym osiągamy bardzo wytrzymałą, płaską i twardą nawierzchnię. Można po niej chodzić bez obaw o pogorszenie jakości trawy i jej sukcesywne udeptywanie. To genialne rozwiązanie i tym samym zdecydowanie ciekawsze, niż wszechobecna kostka brukowa, płyty chodnikowe czy ażurowe. Jeśli zatem zastanawiasz się co zamiast kostki brukowej, to zdecyduj się na innowacyjny system “Eko Kratka”.

Okazuje się zatem, że dbanie o ogród jest łatwe, ale tylko przy użyciu odpowiednich narzędzi. Jeśli poszukujesz możliwości na uatrakcyjnienie swojego terenu zielonego, to zdecyduj się na oba powyższe systemy. Ich używanie zmieni zupełnie wydźwięk powierzchni, oddzieli od siebie niektóre elementy, a także pozwoli Ci zachować zdecydowanie więcej zieleni. Czy można oczekiwać czegokolwiek więcej?

Chyba tylko samozaparcia!

Share