#OddajSerce w Walentynki we Wrocławiu

W sobotę 14 lutego kampania Dawca.pl zakończy 3tygodniową akcję promującą ideę dawstwa narządów.

„W godzinach 10.00-18.00 na Dworcu Głównym we Wrocławiu będziemy zachęcać do zrobienia sobie zdjęć w fotobudce z narządami (serce, płuca, nerka, wątroba), umieszczeniu ich oznaczonych hashtagiem #oddajserce w mediach społecznościowych” – zachęca Paweł Klikowicz, rzecznik Dawca.pl.

Dawcapl_oddajserce2

„Nietypową kampanię rozpoczęliśmy w Ogólnopolski Dzień Transplantacji i poprzez akcje w Warszawie i Krakowie zachęcaliśmy użytkowników aplikacji Twitter oraz Instagram do przekazania wirtualnego serca jednocześnie zwracając uwagę na problematykę dawstwa narządów”. – podkreśla koordynator Dawca.pl. „Kończymy w Walentynki w mieście miłości – Wrocławiu” – dodaje Paweł Klikowicz.

OddajSerce - zdjęcie z akcji

Zrobienie zdjęcia w odpowiedniej pozie – z wyciągniętą ręką, i opublikowanie
w aplikacji Instagram, wskazuje na przekazanie serca drugiej osobie. Dodatkowo aplikacją internetowa na www.dawca.pl/oddajserce automatycznie zaciąga zdjęcia opatrzone hasztagiem #oddajserce, tworząc wirtualne serce, w którym można odnaleźć swoje zdjęcia i udostępniać w wybranych kanałach Social Media.


Dawca.pl jest kampanią promującą świadome dawstwo narządów, szpiku oraz krwi. Jej głównym celem jest podniesienie poziomu wiedzy polskiego społeczeństwa na temat procedur przeszczepiania tkanek, komórek i narządów, a w efekcie wzrostu powszechnej akceptacji dla tych procedur. Jest prowadzona przez grupę studentów z Gdańska na zasadach wolontariatu. Na stronie kampanii można wyrobić oświadczenie woli, które jest „testamentem” osoby chcącej oddać pośmiertnie narządy.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Rozgrzana słońcem wyspa o dziesiątkach odcieni, Fuerteventura - to właśnie…