Odzież termiczna – uniwersalna bielizna na rower

odzież termiczna

Elastyczna i funkcjonalna odzież sportowa to najwygodniejszy strój podczas biegania czy uprawiania sportów w każdym sezonie. Na rozpoczęcie sezonu rowerowego czy motocyklowego wiosną warto założyć bieliznę termoaktywna, gdyż doskonale chroni przez zimnem. Ubrania termoaktywne skutecznie odprowadzają wilgoć na zewnątrz i pozwalają utrzymać ciepło. To praktyczne i wygodne rozwiązanie również wiosną, zwłaszcza jeśli wybieramy się na trekking, rajd rowerowy czy przejażdżkę motocyklową.

Bielizna termoaktywna – na górską wspinaczkę i trekking

Wszyscy, którzy uprawiają aktywną turystykę górską doskonale wiedzą jak należy się ubrać, aby nie zmarznąć i nie przegrzać się w trakcie trekkingu, zwłaszcza po górzystym terenie lub podczas wędrówek z plecakiem. Wiosną i latem nie sprawdzi się zakładanie kilku warstw ubrań, aby zapewnić sobie ciepło, gdyż później trzeba dźwigać ubrania w plecaku. Dlatego znacznie lepszym sposobem jest założenie termicznej bielizny, która jest lekka, cienka i elastyczna. Miękka odzież sportowa zbudowana z kilku rodzajów nowoczesnych materiałów połączonych bezszwowo. Zapewnia pełną swobodę ruchów i znakomicie wentyluje ciało nawet podczas bardzo intensywnego ruchu. Okazuje się niezwykle przydatna podczas trekkingu i wędrówki po górach

Skuteczna ochrona przed wychłodzeniem organizmu

Przy wytężonym wysiłku fizycznym, takim jak wspinaczka w górach, jogging czy szybki marsz z plecakiem, organizm stosuje termoregulację wydzielając pot. Bawełniane podkoszulki i bluzy nie odprowadzają wilgoci na zewnątrz, dlatego nie sprawdzają się podczas kilku godzin intensywnej wędrówki czy biegu. Warto wówczas sięgnąć po komfortową odzież termoaktywną, która jest miękka i przyjemna w dotyku. Ponadto nie powoduje podrażnień ani alergii, dlatego jest popularna wśród amatorów turystyki pieszej oraz sportowców. Bielizna sportowa marki Spaio obejmuje miękkie, dopasowane bluzy i elastyczne spodnie dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Pełną ofertę odzieży termicznej oraz innych strojów sportowych znajdziemy na stronie spaio.pl.

Nowoczesny materiał uszyty warstwowo

Bielizna z kolekcji Thermo składa się z trzech materiałów syntetycznych. Generalnie nowoczesne tkaniny syntetyczne są wygodne, cechują się dużą rozciągliwością, zarówno na sucho, jak i mokro. Są także sprężyste i przewiewne. Cała tkanina jest elastyczna i rozciągliwa w trzech kierunkach, dzięki czemu idealnie przylega do ciała i nie krępuje ruchów. Zazwyczaj przeważa poliamid, który stanowi ok. 60% całej tkaniny. Ponadto wykorzystuje się polipropylen i elastan. Polipropylen jest stosunkowo trwałym materiałem, odpornym na działanie promieni słonecznych, dlatego nie płowieje i nie niszczy się. Poza tym tkaniny termoaktywne są estetyczne i bakteriostatyczne, nie są atakowane przez mole, ani nie sprzyjają rozwojowi pleśni czy grzybów. Ogromnym atutem tych tkanin jest fakt, że schną wyjątkowo szybko. Poszczególne warstwy tkaniny stanowią system kanalików, dzięki którym wilgoć szybko wydostaje się na zewnątrz. Dzięki temu osoba nosząca odzież termiczną nie odczuwa najmniejszego dyskomfortu.

Materiał prasowy

Share