Opuchnięte stopy

Kobiety bardzo często borykają się z problemem opuchniętych stóp. Za dużo siedzimy albo stoimy a za mało w naszym życiu ruchu.  Nabrzmiałe nogi mogą być też wynikiem czynników zewnętrznych jak zbyt wysoka temperatura. Jest to niewątpliwie nieprzyjemne i niejednokrotnie bolesne uczucie .  Aby jakoś poradzić sobie z tym dyskomfortem, często kładziemy nogi wysoko do góry, czerpiemy chłodnych kąpieli czy masujemy stopy kremem. Opuchlizna stóp może jednak być sygnałem, który informuje nas o złej pracy niektórych naszych organów. Jeżeli problem  opuchlizny pojawia się tylko na jednej nodze nie jest to dobry znak. Może być to pierwszy objaw zakrzepicy  z żyłach. Jeżeli noga ta dodatkowo jest bardzo wrażliwa i gorąca, a nawet może mieć siny kolor najszybciej trzeba udać się do lekarza. Często takim dolegliwością towarzyszy ból
Obrzęki mogą pojawiać się w nocy . Jeżeli tego dnia spędziliśmy sporo chodząc lub stojąc na nogach wieczorem możemy spodziewać się opuchlizny.  Jest to jeden z sygnałów zmęczenia, nogi stają się wtedy dużo bardziej ciężkie i wrażliwe.  Jeżeli jednak taki stan dokucza nam coraz częściej albo codziennie jest to pierwszy sygnał choroby żylaków.
Jeżeli opuchlizna pojawiła się po urazie – nawet jak wystąpił on kilka tygodni wcześniej.  Może być to oznaką rozciągniętego ścięgna . Jeżeli do tego towarzyszy nam ból trzeba skontaktować się jak najszybciej z lekarzem.
Podczas ciąży często kobiety miewają trudności z spuchniętymi stopami. Często jest to spowodowane szybkim nabieraniem masy ciała, zatrzymaniem wody w organizmie.  Jeżeli jednak kobiety przybrały na wadzę, bez wyraźnego apetytu, mają częste bóle nóg i głowy może być to zatrucie ciążowe.

Fot. www.browse.deviantart.com

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Pamiętacie piękność z piosenki "Joe le taxi", wtedy nastolatka dziś…