Organizujesz przyjęcie weselne? O tych pięciu rzeczach nie możesz zapomnieć!

przyjęcie weselne

Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenia w życiu narzeczonych. Oczywiście niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji, jednak sam proces przygotowania niekiedy bywa naprawdę stresujący. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów, warto wcześniej przygotować sobie dokładny plan działania.

Najważniejsze elementy

Zaraz po zaręczynach para najczęściej zastanawia się nad datą ślubu. Kiedyś wybierano głównie miesiące letnie, obecnie nie ma to znaczenia. Coraz częściej bowiem zakochani decydują się na przyjęcie jesienią czy zimą. Kolejna kwestia to sama ceremonia. Oczywiście najbardziej popularny jest ślub konkordatowy, jednak wiele przyszłych małżeństw wybiera jedynie ten cywilny. Nierzadko zdarza się, że te elementy państwo młodzi omawiają wspólnie ze swoimi rodzicami. Wszystko zależy od tego, kto przeznacza budżet na ceremonię.

Koszty…

Kiedy mamy już ustaloną datę, warto zastanowić się nad tym ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na zorganizowanie przyjęcia. Bardzo złym pomysłem jest zaciąganie kredytu na organizację wesela. Nie mamy żadnej pewności, że impreza nam się zwróci, lepiej więc nie ryzykować długu na początek małżeństwa. Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie pokryć kosztów, poprośmy o pomoc rodziców, lub odłóżmy wesele w czasie i postarajmy się uzbierać niezbędną kwotę.

Wymarzone miejsce

Dla wielu par ogromne znaczenie ma miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Warszawa to duże miasto, w którym bez problemu odnajdziemy wymarzoną salę. Ważne jest to, by była ona dobrze skomunikowana z pozostałą częścią miasta. Kolejny wyznacznik to smaczne jedzenie. Goście muszą mieć zapewnione odpowiednie posiłki, dostosowane do diety. Musimy więc zadbać zarówno o osoby nie jedzące mięsa, jak i o te uczulone na gluten.

Dobra zabawa

Absolutną podstawą przyjęcia weselnego jest muzyka. Do wyboru mamy DJ lub orkiestrę. Pierwsza opcja pozwala nieco zaoszczędzić, jednak wiele par nadal wybiera tradycyjną orkiestrę.

Pamiątka na całe życie

Po kilku latach od wesela na pewno chętnie będziemy wracać wspomnieniami do tej chwili. Pomogą nam w tym zdjęcia i filmy. Zadbajmy więc o profesjonalnego fotografa i kamerzystę, by mieć pewność że oddany nam materiał na pewno spełni nasze oczekiwania.

Materiał zewnętrzny

Share