Pasy do pończoch. Jak nosić pończochy z pasem?

pas do pończoch

Pasy do pończoch cieszyły się ogromną popularnością jeszcze kilkadziesiąt lat temu, jednak niektóre kobiety wciąż decydują się na takie rozwiązanie. Rosnące zainteresowanie modą retro i vintage sprawia, że element ten pojawia się w wielu stylizacjach na miarę XXI wieku. Jak poprawnie nosić pończochy z pasem, by nie zsunęły się one podczas chodzenia? Z czym łączyć takie dodatki?

Wybór odpowiedniego pasa

Na rynku znaleźć można wiele pasów do pończoch różniących się od siebie dokładnym krojem i liczbą żabek. Modele szerokie bez zbędnych ozdobników są idealnym wyborem na co dzień, gdy zamierzasz spędzić w nich co najmniej kilka godzin. Wieczorami sprawdzą się natomiast zmysłowe, koronkowe pasy w nieco bardziej dekoracyjnym designie.

Pas do pończoch musi być dopasowany również pod względem rozmiaru. W innym przypadku jego poprawne i komfortowe noszenie będzie zupełnie niemożliwe. Przed wyborem danego egzemplarza dostępnego w sklepie Fiore należy zmierzyć obwód talii, a czasami także bioder. Wszystko zależy od kroju konkretnego pasa i sposobu zapięcia.

Jak zapiąć pończochy?

Stabilne połączenie pasa z pończochami nie jest trudne. Zazwyczaj takie produkty mają specjalne, metalowe żabki z elementami z tworzywa sztucznego, które chronią materiał przed rozerwaniem. Wystarczy umieścić brzeg pończochy pomiędzy metalową a silikonową częścią w formie małego guziczka, a następnie zapiąć całość. W standardowych pasach do pończoch znajduje się co najmniej kilka żabek, dlatego tę czynność trzeba powtórzyć w przypadku każdego egzemplarza.

Podczas zapinania żabek należy zachować ostrożność. Delikatny materiał można w łatwy sposób zaciągnąć ostrymi paznokciami czy nawet biżuterią. Z tego powodu warto poświęcić chwilę na uważne zapięcie poszczególnych żabek i upewnienie się, że pończochy trzymają się mocno pasa i nie zsuną się podczas noszenia. Prawidłowo połączone elementy pozostaną na swoim miejscu przez długi czas, nawet w sytuacji, gdy zamierzasz przetańczyć w nich całą noc.

Z czym łączyć pończochy na pasie?

Pończochy z pasem sprawdzą się idealnie w połączeniu ze spódnicami midi i maxi. Są one doskonałym dodatkiem także do sukienek, szczególnie takich, które zakłada się na ślub, wesele czy studniówkę. Pończochy na pasie znajdują swoje zastosowanie również w przypadku długich, oversize’owych swetrów.

Pończochy na pasie sprawdzają się doskonale także w bieliźnianych stylizacjach. Mowa tu głównie o ozdobnych modelach, które mogłyby prześwitywać przez przylegające sukienki i spódnice. Taka odzież kojarzy się głównie ze zmysłowością i kobiecością, dlatego często znajduje swoje zastosowanie w sypialni. Wybór nieco bardziej erotycznych modeli jest ogromny, dlatego bez wątpienia każda użytkowniczka znajdzie coś dla siebie.

Warto pamiętać o tym, że górna krawędź pończoch nie może być widoczna spod sukienki lub spódnicy. Odzież powinna być dłuższa, zakrywając miejsce połączenia bielizny z pasem. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku niezwykle popularnych pończoch samonośnych, które nie wymagają stosowania specjalnych taśm z żabkami.

Artykuł sponsorowany

Share