Patostreamy – zarabianie na przemocy domowej

patostreamy

Wszystko, co stanowi pewne przekroczenie granic dobrych obyczajów i wychowania, zawsze nas szokuje, a zarazem intryguje. Stąd też takie powodzenie mają nadal portale plotkarskie i prasa brukowa, w której możemy poczytać o skandalach i porażkach naszych idoli. Patrząc, na to, jak inni mają gorzej, sami czujemy się dużo lepiej z własnym życiem. Dlatego coraz bardziej popularne są tak zwane patostreamy, czyli relacje z życia osób będących na marginesie życia społecznego.

Czym są patostreamy?

Nazwa patostreamy to połączenie dwóch wyrazów – patologii, czyli potocznie osób niedostosowanych do norm społeczeństwa oraz streamingu (ang. strumień) inaczej relacji na żywo. Można więc patostreaming dosłownie tłumaczyć jako relacje z życia marginesu. Jest to swego rodzaju forma rozrywki dla dorosłych mających ustabilizowane życie i swoje zdanie. Jest to jednak także niebezpieczeństwo dla młodzieży, która dopiero kształtuje w sobie wzorce zachowań. Patostreaming staje się coraz bardziej powszechnym negatywnym wzorem do naśladowania przez młode pokolenie.  

Kim są osoby, które tworzą patostreamy?

Patostreamy mogą być zagrożeniem dla młodych ludzi, ponieważ przedstawiają one codzienność kobiet i mężczyzn uzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Uzależnienia działają w tak destrukcyjny sposób na ich organizmy i umysły, że na oczach czasem milionów patostreamerzy żebrzą oni o pieniądze, wykonując rozkazy swoich widzów, dokonując przemocy na swoich członkach rodziny, pijąc na umór, a nawet prostytuując się przed kamerą. Zazwyczaj patostreamerami zostają ludzie pochodzący z patologicznych rodzin, w których głównym problemem był alkohol, zaburzone relacje i ubóstwo.

Przemoc domowa, czyli najczęściej oglądane patostreamy

Dużą część patostreamingu zajmuje przemoc domowa, która jest nieodzownym elementem uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Bardzo często widoczna jest ona na patostreamach, ponieważ stanowi swego rodzaju igrzyska – widzowie przekazując pieniądze, mają władze nad bohaterami patostreamów, by sprawdzić do czego jeszcze są zdolni. Stąd też zazwyczaj są oni świadkami bijatyk całej rodziny, pobicia matki przez syna, chłopaka dziewczyny itp, co kończy się czasem interwencją policji.

Historia najpopularniejszego patostreamera w skrócie

Nurt patostreamerski w Polsce zapoczątkował młody, uzależniony od alkoholu chłopak Rafatus ze swoją ówczesną dziewczyną Marleną. To oni dostarczali codziennie milionom Polaków rozrywki, pokazując swoje libacje alkoholowe, podczas których często dochodziło do kłótni i pobić. Jednak beztroska tej „przezabawnej” (był to niestety śmiech przez łzy) dwójki szybko się zakończyła. Ich poczynaniami zainteresowała się telewizja, a także mama Marleny, która zabrała ją z sideł patostreamera Rafatusa. Obecnie bohater ten zdążył do tego czasu przekroczyć kolejne granice, uprawiając seks na wizji ze swoimi kolejnymi partnerkami, a także pokazując swoje coraz bardziej wyniszczające jego funkcje życiowe uzależnienie.

Share