,,Paznokcie na poziomie” – RECENZJA

„Pokaż mi swoje dłonie, a powiem Ci, kim jesteś”. To powiedzenie od lat nie traci swojej wymowy, a w dzisiejszych czasach nabiera nowego sensu. Kiedyś bowiem dłonie były świadectwem pochodzenia, statusu majątkowego i przynależności do klasy społecznej. Dziś, gdy te różnice się zatarły, atrakcyjny wygląd stał się najlepszą wizytówką kobiet i mężczyzn. Recenzja książki „Paznokcie na poziomie”

 

Dłonie i paznokcie są nieodzownym elementem wizerunku

Zdaniem Essie Weingarten, założycielki znamienitej firmy Essie, produkującej najwyższej klasy lakiery do paznokci, kobieta może być świetnie ubrana od stóp do głów, ale kiedy nie ma zrobionych paznokci, brak jej klasy.

Dlatego dłonie mają być nie tylko schludne, ale także wypielęgnowane, a paznokcie pomalowane. W ciągu ostatnich lat dokonał się absolutny przełom w tej dziedzinie. Kolor, wzór i „faktura” lakieru są dla zadbanych dłoni niczym przysłowiowa wisienka na torcie.

Manikiur natomiast, jak każda umiejętność, może być czymś więcej niż rzemiosłem. Może być sztuką. Przekonuje o tym poradnik „Paznokcie na poziomie”, autorstwa Marzeny Kanclerskiej, warszawskiej stylistki paznokci, właścicielki sieci salonów Nail Spa, laureatki nagrody Kobieta Roku Glamour 2015 – Kreatywna w Biznesie, manikiurzystki gwiazd. Sama niejednokrotnie miałam okazję doświadczyć na swoich paznokciach profesjonalnych poczynań Autorki, dlatego jestem przekonana, że powstanie poradnika to kolejny naturalny krok w jej bogatej zawodowej karierze.

Pięknie wydana przez wydawnictwo REA- SJ książka, w przejrzysty i prosty sposób uczy codziennego dbania o dłonie oraz pokazuje krok po kroku ponad 30 przeróżnych stylizacji paznokci. Od klasycznych przez okazjonalne, po te najbardziej szalone. Poszczególne etapy ich wykonania ilustrują efektowne zdjęcia, ułatwiające adeptkom sztuki samodzielne wykonanie działa. Całość przeplatają wypowiedzi i sentencje znanych kobiet na temat roli manikiuru w ich życiu.

„Paznokcie na poziomie” to praktyczny przewodnik dla początkujących, a dla wtajemniczonych w arkana sztuki – okazja do samodoskonalenia. Dla wszystkich obdarzonych fantazją – bogata inspiracja do tworzenia wzorów i połączeń kolorystycznych, zgodnych z własnym stylem. Polecam!

,,Paznokcie na poziomie”

Wydawca: Wydawnictwo REA-SJ

Autor: Marzena Kanclerska

Dorota Szadkowska

Share