Peeling z kawy

Czy wiecie , ze można połączyć kawę i bycie atrakcyjnym i pięknym zarazem ? Pijesz parzoną kawę, a co robisz z fusami ? Pewnie je wyrzucasz. Otóż, moja kochana zbieraj fusy, ponieważ to dzięki nim będziesz mogła cieszyć się idealnie gładką skórą. Kawa szczególnie tak grubo mielona idealnie nadaje się do robienia peelingu dla skóry. Fusy jak i świeża kawa idealnie złuszczają naskórek, a na dodatek kofeina minimalizuje żylaki i cellulit. Nie ma lepszego domowego sposoby, na peeling i gładką skórę niż wykorzystanie kawy. Pewnie nie wiesz, że kawa jest diuretykiem, czyli pozwala odprowadzić zbędne ilości wody ze skóry. Peeling z wykorzystaniem kawy powinno się wykonywać regularnie, aby uzyskać konkretny efekt. Peeling ten odradzamy osobom z problemami naczynkowymi.
Peeling 1
½ Szk. Kawy wymieszaj z 2 szklankami soli morskiej. Obierz awokado i zgnieć miąższ i dodaj do kawy i soli. Wymieszaj razem z olejkiem jojoba lub migdałowym. Możesz dodać łyżkę miodu. Następnie wetrzyj w wilgotną skórę. Po wszystkim spłucz wodą.

Peeling 2
Przygotuj dwie szklanki grubo zmielonej kawy, sól morską ok. pół szklanki lub cukier. Całość dokładnie wymieszaj. Dodaj oliwy z oliwek lub olejku jojoba. Aby wzbogacić zapach możesz dodać olejek migdałowy. Wmasowuj w wilgotną skórę i spłucz obficie wodą.

Peeling 3
Obierz i zetrzyj pół kilo marchewki, dodaj do niej 200g mielonej drobnej kawy. Wymieszaj dodaj łyżkę wodę i 3 łyżki glinki.

Peeling 4
Kawa i ¼ szklanka brązowego cukru. Wymieszaj i dodaj oleju z oliwek. Wcieraj w wilgotne ciało. Omijając okolice twarzy – jest za „ostry” na twarz. Spłucz obficie wodą.

Peeling 5
Mieloną kawę wymieszaj z solą koszerną lub cukrem. Dodaj jogurt naturalny. Idealny na pory. Wetrzyj i zmyj pod letnią wodą.

Fot. www.pinterest.com

Share