Pepitka znowu modna!

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych wzorów w świecie mody. Pepitka popularnie nazywana „kurzą stopką” lub „psim zębem” może być wykorzystana w stylizacji eleganckiej, sportowej czy casualowej. Zobaczcie jak bardzo prosty wzór, potrafi sprawdzić się w wielu różnych rolach.

Czy wiecie, że wzór ten  sięga  naprawdę odległych czasów.  W III wieku naszej ery, w regionach Skandynawii, powstał pierwszy wzór przypominający obecną  pepitkę. Niefortunna kratka w kolorze biało czarnym. Jednak to był dopiero początek.  Kolejne informacje sięgają szkockich tweedowych pledów z XVII wieku. Typowa pepitka  powstała dopiero za sprawą Księcia Walii, który pokazywał się w garniturach w tweeedową kratę.

Rozkwit tego wzoru przypisuje się lata 20stym XX wieku.

W tamtym okresie przestała być jedynie wzorem na tkaninie. Osiągnęła coś więcej niż inne wzory. Stała się symbolem klasy i elegancji.  Kilkanaście lat później Dior, wykorzystał ten wzór do opakowania perfum „Miss Dior”.

Coco Chanel uwielbiała pepitkę, dla wielu ludzi na świecie uważana jest za główną prekursorkę tego wzoru. Kolejno należy wspomnieć o kolekcji a Alexandra Mcqueen’a, który w latach 90-tych odświeżył i przypomniał całemu światu o wzorze pepitki.

Pepitka może  mieć różną wielkość, może być większa lub mniejsza. Charakterystyczne są jednak kolory biel z czernią, które zawsze w połączeniu osiągają elegancki efekt. Kombinacji pepitki jest mnóstwo, stylizacji z jej wykorzystaniem jeszcze więcej.

W obecnym sezonie, warto zaopatrzyć swoją szafę w ten wzór, który w okresie zimowym będzie bardzo modny

Share