Perły – ponadczasowa i nieprzemijająca klasyka.

Biżuteria z pereł towarzyszy nam od wieków. Elegancka, ponadczasowa, wyrafinowana. Kojarzona ze stylowymi kobietami, które chcą podkreślić swój indywidualny styl. Perły to niezwykłe ozdoby podkreślające w subtelny, delikatny  sposób urodę kobiety. Nosiły je i noszą największe postacie tego świata, Sophia Loren, Audrey Hupburn, a Coco Chanel mawiała, że „każda kobieta potrzebuje ich niezliczoną ilość”. Największy triumf odniosły w modzie lat 20-tych. Potem jako dodatek do małej czarnej w latach 50 i 60-tych. Symbolizowały luksus, dlatego były wybierane przez reprezentantki wpływowych elit i często gościły na salonach. Dzięki Gabrielle Chanel, która sprawiła, że sztuczna biżuteria stała się modna, dziś mogą je nosić wszystkie kobiety niezależnie od statusu społecznego.

Perły barokowe

Barok swym zakresem obejmuje historię kultury europejskiej od końca XVI do połowy XVII wieku. Nazwa pochodzi od słowa „barocco”, co oznacza dziwaczny. Jedna z teorii jednak głosi, że wyraz ten wywodzi się z języka portugalskiego, gdzie oznaczał perłę o nieregularnym kształcie. Jeśli komuś klasyka trąci myszką to szybko zmieni zdanie poznając walory perły barokowej. Przede wszystkim nie ma dwóch takich samych egzemplarzy! Charakteryzują się nieregularnymi kształtami, są różnorodne, nowoczesne, dodają odrobinę pikanterii tworząc unikalny look. Ich zaletą jest nie tylko oryginalny kształt, ale też feeria barw, jaką tworzą załamania na jej powierzchni. 

Kolekcje od Nomination Italy

Tegoroczna kolekcja wiosna/lato 2021 od Nomination Italy obfituje w biżuterię z perłą barokową, jako elementem dominującym.

White Dream 

White Dream zawiera pojedynczą, bogatą perłę barokową na naszyjnikach, bransoletkach i zestawach kolczyków. Towarzyszy jej zawieszka w kształcie serca, gwiazdy, czterolistnej koniczyny lub rogu obfitości pełnych cyrkonii pave, a zawieszona na łańcuszku z większych ogniw dodaje bardziej wyrazistego stylu.

Kate 

Kate to nieprzypadkowa nazwa kolekcji, ponieważ pewnym jest, że Kate Middleton wyglądałaby w niej świetnie! Młodsi konsumenci mogą inspirować się stylem Gigi Hadid, łącząc naszyjnik Kate od Nomination Italy z kolorową koszulką. Kolekcja ta będzie wyglądać również niesamowicie w połączeniu z sukienką wieczorową. Możesz też z powodzeniem użyć jej jako element w codziennej stylizacji. Znajdziesz tu naszyjniki i bransoletki z pięknymi, ponadwymiarowymi, barokowymi perłami, oddzielonymi fasetowanymi kamieniami naturalnymi lub koralikami w srebrze, złocie i różowym złocie.

Melodie edycja Perla 

Melodie edycja Perla to kolekcja zawierająca perły Swarovskiego skontrastowane z czarnymi kryształami, znanymi z poprzedniej, jesienno-zimowej edycji. Drobne perełki połączone z delikatnymi łańcuszkami i uroczymi zawieszkami tworzą wielowarstwowy look. Naszyjniki Melodie od Nomination Italy mają podwójny łańcuszek, jeden z nich jest sznurem pereł, a drugi  ozdobiony zawieszką. Kolczyki zapewniają dynamiczny i nowoczesny wygląd, zachowując silny i kobiecy styl.

Jak dbać o perły barokowe?

Trzeba sobie przede wszystkim uzmysłowić, że perły to nie są kamienie, które mogą przetrwać wieki. Jednak przy odpowiednim zaangażowaniu można się nimi cieszyć przez wiele lat. Należy unikać kontaktu z substancjami chemicznymi, przechowywać w szkatułce pokrytej materiałem, najlepiej odseparować od reszty biżuterii, żeby nie rysować delikatnej struktury. Warto przed założeniem lub tuż po zdjęciu przetrzeć suchą chusteczką, by nie pozbawić ich blasku. Unikaj również stosowania perfum zaraz po nałożeniu biżuterii z pereł. Ciepła kąpiel, opalanie, pływanie w słonej wodzie – są to czynności, przed którymi bezwzględnie musisz chronić ten rodzaj kamieni. Jednak ich blask sprawia, że nawet drobne niedogodności puszczasz w niepamięć ciesząc się biżuterią, której trudno się oprzeć. 

Biżuterię z perłami barokowymi od Nomination Italy znajdziecie w wybranych salonach jubilerskich oraz w sklepie online labizu.pl

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czasami każdy pragnie nieco zregenerować siły i odpocząć, zwłaszcza po…