Pięknie ułożone, gładkie włosy dzięki prostownicom fryzjerskim

Miękkie, kędzierzawe, trudne do ujarzmienia włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Aby zachowały naturalny blask i odpowiedni poziom nawilżenia należy używać profesjonalnych urządzeń przeznaczonych do prostowania włosów. Współczesne prostownice pozwalają zachować włosy w doskonałej formie. Nie przesuszają ich i dostosowują temperaturę umożliwiającą wygładzenie i stylizację niesfornych włosów.

Profesjonalne prostownice do układania włosów

Prostownice do włosów są niezbędnym narzędziem pracy w salonach fryzjerskich, a także popularnym sprzętem w wielu domach. Są łatwe w obsłudze i pomagają szybko stworzyć efektowną, gładką fryzurę. Pozwalają wyprostować falujące lub zmierzwione włosy pozostawiając ich naturalny blask, miękkość i zdrowy wygląd. Najnowsze modele prostownic z pięciostopniową skalą regulacji temperatury można znaleźć  w sklepie internetowym https://sklepfryz.pl/produkt/prostownica-fox-chillout/

Jak działa prostownica do włosów?

Działanie prostownicy przypomina pracę żelazka, gdyż urządzenie to podgrzewa włosy prostując je.  Ciepłe powietrze pozwala wygładzić niesforne kosmyki, zapobiega puszeniu włosów i sprawia, że stają się lśniące i gładkie. Włosy pod wpływem ciepła można łatwiej układać i stylizować.

Regulacja temperatury

Jedną z najważniejszych funkcji prostownicy jest odpowiednia regulacja temperatury. Wysokość temperatury w prostownicy powinna być właściwie dobrana do rodzaju włosów, czyli ich grubości i stopnia skrętu, a także ogólnej kondycji. Warto pamiętać, że wysoka temperatura  ma niekorzystny wpływ na włosy, dlatego powinna być optymalna, aby nie uszkodzić struktury włosa. Podczas prostowania włosów należy stosować możliwie najniższą temperaturę, aby uchronić je od przesuszenia czy rozdwajania. W zależności od modelu prostownicy temperaturę można ustawić elektronicznie za pomocą przycisków lub pokrętła. Prostownice z regulacją elektroniczną posiadają zazwyczaj wyświetlacz LCD pozwalający kontrolować wysokość temperatury z jaką pracuje urządzenie.

Rodzaje płytek

Powłoki z elementów grzewczych w prostownicach zbudowane są  z różnego rodzaju materiałów. Zmniejszają one ryzyko uszkodzenia struktury włosów pod wpływem działania ciepła. Najczęściej stosuje się powłoki ceramiczne, tytanowe lub turmalinowe. Powłoki ceramiczne tworzą idealnie gładką powierzchnię pozwalając na równomierne rozprzestrzenianie się ciepła. Z kolei powłoka tytanowa jest wyjątkowo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Powłoka z turmalinu ma właściwości jonizujące korzystnie wpływając na wygląd włosów. Aby uzyskać odpowiednie cechy użytkowe tworzy się powłoki mieszane tytanowo-ceramiczne lub tytanowo-turmalinowe.

Zalety nowoczesnych prostownic do włosów

Najnowsze rozwiązania technologiczne sprawiają, że prostownice stanowią nie tylko bezpieczne, ale również wygodne w użyciu urządzenia przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak również dla amatorów. Innowacyjna technologia umożliwia tworzenie rozmaitych stylizacji i modnych, gładkich fryzur. Pozwala również na zachowanie naturalnie nawilżonych włosów w trakcie zabiegów oraz rewelacyjne efekty po zakończeniu stylizacji.

Materiał zewnętrzny


Komentarze

komentarze