Pielęgnacja ciała i włosów olejami – dlaczego warto?

oleje do pielęgnacji włosów wysokoporowatych

Oleje to jeden z najpopularniejszych produktów w naszych kuchniach. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak dobrze wpływają one na nasz organizm. Dlaczego zatem nie wykorzystać ich w pielęgnacji? Na początku pomysł może wydawać się nieco szalony, ale wystarczy raz spróbować jednego z pielęgnacyjnych rytuałów z udziałem oleju, aby docenić jego właściwości i zakochać się w efektach. Doskonale sprawdzą się w pielęgnacji cery czy włosów, szczególnie wysokoporowatych.

Pielęgnacja olejami – dlaczego warto na nią postawić?

Naturalne oleje są całkowicie pozbawione konserwantów i sztucznych składników. Co więcej, są one łatwo dostępne – możemy je kupić w najzwyklejszym sklepie spożywczym oraz w aptece. Z pewnością znajdziemy je również na półkach w drogeriach, jednak tutaj należy uważać, gdyż niektóre z nich mogą zawierać sztuczne dodatki. 

Pielęgnacja olejami pomaga przede wszystkim nawilżyć skórę i włosy oraz wspiera proces regeneracji. W przypadku alergii i podrażnień oleje działają przeciwzapalnie, zmniejszają zaczerwienienia oraz przyspieszają gojenie. Warto je również regularnie nakładać na kosmyki – stworzona przez nie powłoka pozwala na zatrzymanie wilgoci w łuskach włosowych, dzięki czemu są one optymalnie nawilżone i odżywione. Zarówno w przypadku skóry, jak i włosów musimy jednak pamiętać, że kluczowe znaczenie ma odpowiedni dobór oleju. Kilka wskazówek na ten temat można znaleźć np. na stronie https://ecoandwell.pl/jak-dbac-o-wlosy-wysokoporowate-kilka-waznych-wskazowek/.

Jak używać olejów do twarzy?

Tak jak w przypadku innych zabiegów, również tutaj najważniejsze jest dokładne oczyszczenie twarzy. Oleju jednak nie należy nakładać bezpośrednio na skórę, gdyż w ten sposób nie spełni on swojego zadania. Substancja ta tworzy na powierzchni cery warstwę, która chroni ją przed utratą wilgoci. Jak zatem używać olejów do twarzy? Najlepiej wymieszać wybrany typ z kwasem hialuronowym lub  żelem aloesowym i powstałą w ten sposób mieszankę nanieść na skórę. Na uwagę zasługuje również zabieg oczyszczania twarzy z użyciem drogocennych olejów. W ten sposób jest ona nie tylko odżywiona, ale również odprężona i ukojona.

Jak używać olejów do pielęgnacji włosów?

Zanim zaczniemy przygodę z tzw. olejowaniem włosów, warto ocenić, jaka jest ich porowatość, co pozwoli dobrać najlepszy olej. A jak prawidłowo olejować? Istnieje kilka sposobów. Można to robić na sucho lub na mokro – na podkład ze zwykłej wody lub z odżywki do włosów. W przypadku włosów niskoporowatych olej nakładamy na całą noc i rano zmywamy szamponem a następnie nakładamy maskę. U posiadaczek wysokoporowatych kosmyków lepiej sprawdzi się krótsze olejowanie – do godziny. W obu przypadkach warto zemulgować olej odżywką, co znacznie ułatwi skuteczne mycie. Dobrym pomysłem jest również dodawanie olejów do masek i odżywek w celu wzmocnienia ich działania.

Pielęgnacja olejami w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Jest to spowodowane nie tylko większą świadomością dotyczącą składów kosmetyków, ale również chęcią testowania sposobów pielęgnacji, które w niektórych kulturach stosowane są już od bardzo dawna. 

Artykuł sponsorowany

Share