Pielęgnacja włosów – co zrobić i jakie kosmetyki stosować, by zadbać o nie kompleksowo

Włosy nieustannie narażone są na szkodliwe czynniki. Większość z nich tylko z pozoru wydaje się być nieznacząca, jednak w rzeczywistości wywiera większy lub mniejszy wpływ na strukturę każdego pojedynczego kosmyka. Z artykułu dowiesz się, co osłabia Twoje włosy, jak temu zapobiec oraz jakie kosmetyki wybrać, aby o fryzurę zadbać kompleksowo!

Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów to nie tylko ich regularne mycie i stylizowanie. Kosmetyki do włosów odgrywają ważną rolę w trosce, jednak same w sobie nie mają znaczącego wpływu na zachowanie włosów w zdrowej kondycji. Ich stosowanie tylko wtedy będzie maksymalnie skuteczne, gdy po pierwsze będą właściwie dopasowane, a po drugie nauczysz się pewnych działań i czynności, które zabezpieczą Twoje włosy przed mechanicznym zniszczeniem. Mowa tutaj o kompleksowej pielęgnacji, która tylko, gdy jest holistyczna właściwie zadba o włosy.
kosmetyki do wlosow23

Droga od zniszczonych do zdrowych włosów

Jeżeli Twoje włosy są zniszczone (wypadają, łamią się, przetłuszczają, sporadycznie lub notorycznie pojawia się na nich łupież, są matowe, szorstkie w dotyku, cienkie, pozbawione objętości) zadbaj o dobór dobrych produktów, np. kosmetyków do włosów L’Oreal Paris, dopasowanych do problemu z jakim się borykasz. Dodatkowo pamiętaj, aby przestrzegać niżej wymienionych rad!

  • Jeżeli masz bardzo zniszczone włosy i chcesz w szybkim czasie je zregenerować, odłóż na bok koloryzację włosów. Jeśli już musisz odnowić kolor, bo fryzura posiada nieestetyczny odrost, zaaplikuj farbę tylko na miejsce odrostu. Farby, nawet te bez amoniaku, szkodzą włosom.
  • Zrezygnuj lub zminimalizuj stosowanie prostownicy, suszarki i lokówki. Termiczne ciepło z tych urządzeń dosłownie pali włosy, a tak dzieje się zwłaszcza, gdy stosujesz je bez żadnej termoochrony. Jednak pamiętaj, że nie jest ona bardzo skuteczna i nawet z nią włosy narażone są na przesuszenie.
  • Stylizuj włosy na lekkie i zwiewne fryzury. Zbyt ścisłe koki, kucyki, a nawet warkocze mogą narazić włosy na łamanie się. Nie oznacza to, że powinnaś całkowicie zrezygnować z tych fryzur, jednak utrzymuj je w delikatnym splocie, a do tego zastosuj gumki pozbawione metalowych złącz, które niestety wyrywają włosy.
  • Myjąc włosy, nie drap skóry głowy agresywnie, ale wykonuj delikatny masaż skalpu opuszkami palców. Piana, która się utworzy z pewnością wyeliminuje z powierzchni włosów zanieczyszczenia. Zbyt mocne drapanie głowy może nasilić przetłuszczanie się włosów, ale też uszkodzić mieszki włosowe, narażając włosy na wypadanie.
  • Włosy spłukuj letnią wodą. Zbyt gorąca może nawet poparzyć skórę głowy i otworzy łuski włosa, a wtedy jest on bardzo podatny na zniszczenie.
  • Wycierając włosy, tuż po umyciu, nie szarp ich mocno ręcznikiem, ale delikatnie owiń. Nadmiar wody wsiąknie w materiał samoistnie. Mokre włosy są bardzo podatne na zniszczenie, dlatego trzeba obchodzić się z nimi niezwykle delikatnie.
  • kosmetyki do wlosow2

Kosmetyki do włosów

Wracając do tematu kosmetyków do włosów. Zadbaj o to, aby dopasować je do problemu z jakim się borykasz. Jeżeli włosy nadmiernie Ci wypadają i się łamią, wybierz produkty wzmacniające i stymulujące wzrost. Na brak koloru i matowość, wybierz te, które nadadzą fryzurze blask. Z kolei, gdy masz problem z przetłuszczaniem się fryzury, kup kosmetyki na bazie ziół. Im bardziej naturalny skład produktów i nakierunkowany na specyfikę problemu, tym będą one bardziej skuteczne i bezpieczne. Wyposaż się w dobry szampon, odżywkę i maskę, a ich stosowanie wzbogać o wyżej wymienione wytyczne, co do tego jak dbać o włosy. Wówczas możesz mieć pewność o tym, że Twoje włosy szybko się zregenerują, a Ty będziesz mogła cieszyć się ich zdrową kondycją!

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Już w najbliższy piątek, to jest 29.04.2016 o godz. 21.00…