Poduszkownia – poduszki zapewniające „smaczne” sny

poduszki 3d

To, że sen i  odpoczynek są ważne dla naszego organizmu, wiemy wszyscy. Ale nieliczni zdają sobie sprawę, że to wysokiej jakości poduszki mają istotny wpływ na nasz komfort. Marka Poduszkownia poszła o krok dalej i swoim poduszkom, oprócz użycia do produkcji najwyższej jakości materiałów, nadaje niepowtarzalny i oryginalny design. Wypoczynek na pączku, muffince lub liściu monstery? Dlaczego nie?

Potrzeba matką… poduszek

Co można zrobić w sytuacji, gdy szuka się w sklepach niepowtarzalnej poduszki, by podarować ją bliskiej osobie, lecz nie znajduje się odpowiedniej? Projektuje się oryginalny wzór i szyje samodzielnie. Tak właśnie postąpiła Julita Bobrowicz – założycielka Poduszkowni, małej manufaktury, w której już od 2016 roku powstają poduszki, swoim wyglądem przypominające smakowite jedzenie, liście naszych ulubionych roślin, a także – inspirowane japońskim nurtem „Kawaii” – urocze zwierzęta.

Naszą małą misją jest zmiana dotychczasowego postrzegania poduszek jako typowego kwadratowego przedmiotu – rzuconego gdzieś na sofie. Postawiliśmy na oryginalne kształty poduszek, na inspirację otaczającym światem, na piękne kolory i jakość – mówi o swoich projektach twórczyni marki.

Poduszka idealna na prezent

Okazało się, że nie tylko założycielce Poduszkowni brakowało na polskim rynku propozycji oryginalnych poduszek. Wśród fanów marki jest wiele osób poszukujących nietuzinkowych prezentów dla swoich bliskich. Poduszka w kształcie serca sprawdzi się idealnie jako prezent walentynkowy, a ta w kształcie ciastka Oreo może zaskoczyć niejednego smakosza słodyczy. Miękkie i przyjemne w dotyku dodatki podobają się nie tylko dorosłym, ale również dzieciom.

Zauważyliśmy, że nasze poduszki zdobywają coraz większe uznanie wśród rodziców, ponieważ komponują się z każdym wystrojem pokoju oraz idealnie nadają się do spania, siedzenia i jako towarzysz podróży dziecka – opowiada projektantka.

Poduszki w duchu „slow design”

Dla Poduszkowni od zawsze niezwykle ważne było tworzenie swoich produktów w zgodzie z filozofią przyjazną środowisku naturalnemu, promującą indywidualne podejście oraz wspieranie lokalnej twórczości. Jak mówi o swojej marce Julita: Poduszki tworzymy w klimacie „slow design”, co wiąże się z tym, że każdy wyrób z naszej manufaktury jest wykonywany ręcznie, a do jego uszycia wkładamy „serce” i doświadczenie.

Najwyższa jakość produktów to dla Poduszkowni priorytet. Wszystkie projekty wykonywane są wyłącznie z materiałów posiadających certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który zapewnia o przebadaniu surowców pod kątem wyrobów bezpiecznych dla dzieci (np. na zawartość niklu, ołowiu czy barwników azotowych). Również materiały stosowane do druku i szycia poduszek są bezpieczne i spełniają wszelkie normy, o czym świadczy certyfikat Eco Passport.

Poszewki wykonane są z poliestru, natomiast wypełnienie jest z sylikonu, dzięki temu po praniu poduszki się nie deformują.

Gdzie można kupić poduszki?

Wszystkie poduszki z Poduszkowni można kupić w sklepie internetowym https://poduszkownia.pl/ lub odebrać – po wcześniejszym umówieniu – w pracowni w Białymstoku. Zamówienia pakowane są w ozdobne opakowania, można je więc od razu podarować w prezencie.

Fanpage https://www.facebook.com/poduszkownia/

Strona internetowa https://poduszkownia.pl/

Instagram https://www.instagram.com/poduszkownia/

Anna Abramowska

Share