Jakie suplementy dla wegetarian? Oto nasze propozycje!

suplementy dla wegetarian

Ze względów etycznych, ekologicznych, zdrowotnych… powodów jest wiele. Cywilizacja powoli odchodzi od mięsa i pokarmów odzwierzęcych, a diety wegetariańskie oraz weganizm promowane są szeroko na świecie przez wielu specjalistów od żywienia, ludzi show biznesu itd. Jeśli i Ty porzucasz wszystkie te pokarmy, warto robić to rozsądnie i z głową, by nie zaszkodzić swojemu zdrowiu i samopoczuciu. Oto suplementy diety dla wegetarian i wegan, które warto mieć pod ręką dla zbilansowania swojej diety!

Jakie suplementy diety dla wegetarian?

Zdecydowane usunięcie mięsa ze swojej diety jest decyzją odważną i przez wielu uważaną za słuszną. W pierwszej kolejności warto uzupełnić swój jadłospis w źródła witamin. Sporo roślin strączkowych skutecznie zastępuje mięso, jednak dostęp do wielu warzyw jest w Polsce jedynie sezonowy, a ich ceny rosną. Dlatego jako suplementy dla wegetarian (Kenay.com.pl) zaleca się przede wszystkim kompleks witamin z grupy B połączonych z magnezem. Dzięki nim zachowamy koncentrację, wysoką wydajność w pracy oraz dobre samopoczucie.

Warto, też zadbać o kompleks witamina D3 + K2 lub witaminę K2 MK7. Ggdyż to właśnie czerwone mięso jest głównym źródłem witaminy K, której niedobory, chociaż rzadko notowane, mogą być niezwykle groźne. To typowe witaminy dla wegan, witamina D z wapniem uzupełni braki mikroskładników, których naturalnym źródłem jest nabiał, podczas gdy witamina K pomoże w jego prawidłowym przyswojeniu. W 2020 r. wiele mówi się o skutkach niedoborów witaminy D w kontekście podatności układu immunologicznego na choroby wirusowe oraz tego, jak braki witaminy D wpływają na złe samopoczucie, a nawet nerwice i depresje. Suplementy dla wegetarian i wegan znajdziecie w m.in. w sklepie Kenay.com.pl.

Suplementy diety dla wegetarian z zawartością żelaza i cynku?

Wiele cennych dla zdrowia mikroskładników zawartych jest właśnie w mięsie i produktach odzwierzęcych. Odstawiając jedno lub oba trzeba liczyć się z tym, że nasz organizm może nie zareagować najlepiej. Zwłaszcza jeśli decyzja ta jest „zero-jedynkowa”. Nagłe odcięcie mięsa z diety bez świadomego zaplanowania nowego jadłospisu najpewniej skończy się apatią. Podatnością na choroby i infekcje, zmniejszoną wydajnością, wypadaniem włosów itp. Są więc dwa sposoby – nowa, zbilansowana dieta lub suplementy dla wegetarian i wegan. Najlepiej by zawierały w sobie żelazo i cynk.

Te suplementy diety wegetarian – co zastępują?

Powinniśmy zadbać o suplementy diety dla wegetarian, które uzupełnią żelazo hemowe, najbardziej korzystne i najlepiej przyswajalne przez ludzki organizm. Nie warto jednak reagować zbyt pochopnie i impulsywnie. Wystarczy obserwować swój stan zdrowia, a w razie niepokojących objawów odwiedzić lekarza rodzinnego i poinformować go o zmianie nawyków żywieniowych. Suplementy dla wegan i wegetarian z żelazem są szeroko dostępne, niedrogie i dają szybkie efekty. Ale nie warto z nimi przesadzać, gdyż nadmiar żelaza to także niekorzystny stan.

Cynk zaś znajduje się między innymi w nabiale, rybach i owocach morza. A więc jest dość trudny do uzupełnienia przez wegan. Suplementy dla wegetarian i wegan powinny zawierać dzienną dawkę cynku, gdyż jak podaje Kenay.com.pl, wpływa on na prawidłową gospodarkę hormonalną, metabolizm i regenerację komórek. Brak cynku w diecie szybko przejawia się np. w łamliwości włosów i paznokci.

Artykuł sponsorowany

Share