Pokoje z klasą, czyli drzwi zapraszające do podziwiania

Choć stwierdzenie, że pokój zaczyna się od drzwi brzmi dość banalnie, to jednak nie można odmówić mu prawdziwości oraz tego, że… wiele osób zapomina o tym fakcie. Niesłusznie, ponieważ drzwi stanowią integralną część pomieszczenia, a więc także jego wystroju. Ponadto drzwi pokojowe to okazja do pochwalenia się gustem i kreatywnością.

Drzwi pokojowe – jak wybrać najlepsze

Drzwi pokojowe mogą być klasyczne lub przesuwne. Ich rodzaj musi zostać dobrany do wielkości danego pomieszczenia.

  • Dla mniejszych pomieszczeń warto rozważyć montaż drzwi łamanych – otwierane do środka zajęłyby zbyt dużo miejsca.
  • Do większych pomieszczeń, zwłaszcza reprezentacyjnych, znacznie lepiej pasować będą drzwi przesuwne – są one nie tylko praktyczne, ale mogą również stać się dopełnieniem aranżacji wnętrza.

W obu przypadkach dla wielu osób przebywanie w pokoju z zamkniętymi, pełnymi drzwiami kojarzyć się może nieprzyjemnie, dlatego większość drzwi pokojowych posiada przeszklenia.  Nie jest to jednak warunek niezbędny, tym bardziej, że pojawiło się wiele możliwości posiadania drzwi spersonalizowanych, czyli jedynych i niepowtarzalnych, jak na przykład z wyfrezowanymi wzorami własnego lub gotowego projektu. Ponadto olbrzymia różnorodność modeli umożliwia dopasowania konkretnych drzwi pod styl, jaki ma dane wnętrze – na przykład skandynawski, rosyjski, francuski, itp. Każdy styl drzwi ma swoje charakterystyczne elementy. Wspomniany francuski to drzwi z szybami poprzecinanymi szprosami i z dodatkowymi elementami praktyczno-zdobnymi, jak jasne opaski okalające skrzydła drzwiowe. Z kolei drzwi w stylu skandynawskim charakteryzuje się jasną kolorystyką i naturalnymi materiałami. W połączeniu z nowoczesnymi dodatkami, jak na przykład klamki wyposażone w zamek magnetyczny, które łączą ze sobą elegancję z praktycznością.

Drzwi pokojowe należy więc dobierać, kierując dwoma czynnikami – wielkością pomieszczenia oraz stylem, w jakim jest ono urządzone. Tak dobrane drzwi będą najlepszym wyborem.

Gdzie kupić dobre drzwi pokojowe?

Wysokiej jakości, a przy tym prezentujące się świetnie i estetycznie, drzwi pokojowe oferuje wielu rodzimych producentów, jak np. – PORTA DRZWI. W jego katalogu znaleźć można drzwi w różnych wariantach i z różnych materiałów, zarówno zwykłe, jak i przesuwne. Ponadto ma on do zaoferowania szereg akcesoriów, jak np. ościeżnice, klamki czy nakładki na zawiasy. A jeśli zdarzyłoby się, że żadne z drzwi nie spełniają naszych oczekiwań, w PORTA DRZWI można zamówić nietypowe. Producent dopasuje wówczas wybrany model do wymagań projektu. Zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i koloru, rodzaju przeszklenia oraz okleiny czy wielkości.

Fachowy montaż drzwi

Aby drzwi spełniały swoje zadanie, muszą zostać fachowo zamontowane. Oczywiście nie trzeba tego robić osobiście – wielu producentów posiada swoje autoryzowane grupy montażowe, które zajmą się wszystkim od A do Z.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Marika Krajniewska– współczesna pisarka i scenarzystka, założycielka wydawnictwa i Fundacji…