Polka na okładce rosyjskiego Vogue’a 2014!

Maja Salamon to 22. modelka o słowiańskiej urodzie. Mimo, iż częściej można zobaczyć ją na wybiegu, niż w prasie, okładka kwietniowego Vogue Russia 2014 należała właśnie do niej !

Skromna dziewczyna o dziecięcych rysach twarzy, jasnej cerze i długich, blond włosach. Dzięki urodzie w stylu „porcelanowej laleczki”, odnosi ogromne sukcesy poza granicami naszego kraju.

salomon

Maja jest podopieczną między innymi agencji Division oraz Next Models. Zadebiutowała w 2011 roku, kiedy to stanęła przed obiektywem włoskiego fotografa Paolo Roversiego do sesji zatytułowanej “Models own” dla British Vogue. Wystąpiła także na łamach ukraińskiego, japońskiego, a w tym miesiącu rówież rosyjskiego Vogue’a.  Na swoim koncie ma udział w pokazach marek takich jak: Louis Vuitton, Valentino, Prada, Miu Miu, Hugo Boss, Very Wang, Donny Karan, Tommy Hilfiger, Alexander McQueen, Charlotte Ronson, Christopher Kane, Marches, Victoria by Victoria Beckham i wielu innych.

Jej upór i zapał do pracy sprawiły, że w ostatnim maratonie fashion weeków modelkę można było oglądać aż na 40 pokazach.

Chcąc zerwać z siebie łatkę modelki wybiegowej Polka przyjęła propozycję kwietniowych sesji zdjęciowych do „Vogue Russia” oraz „Interview Germany”, w których pokazała dwie twarze.

salomon23

Dla Vogue’a modelka pozuje w nadmorskim klimacie, w kolekcjach wiosennych Kenzo, Jil Sander, Balenciagi i Christophera Kane’a. Fotograf Paolo Zerbini chciał wydobyć jej delikatność i otoczyć nutą tajemniczości, co moim zdaniem znakomicie się udało. Maja Salamon prezentuje się z dziewczęcą subtelnością, a jej nasycone kolorami, tęczowe makijaże idealnie współgrają z bladą cerą. Stylistka Svetlana Tanakina wykorzystała przede wszystkim różnorodność tkanin, które w dużej mierze były zdobione wzorami. Nie zabrakło pastelowych odcieni m.in. różu, a także nasyconej oraz butelkowej zieleni. Na wszystkich fotografiach modelka ma potargane na wietrze włosy, błyszczące w blasku promieni słonecznych.

salomon2

W sesji zdjęciowej dla „Interview Germany” wykonanej przez Sharif Hamza, wciela się w awangardową kobietę z pazurem, w futurystycznym makijażu, bez lekkości i z pełną powagą.

 

Klaudia Kacprzak

fot.”okładka” Źródło: VOGUE Russia, kwiecień 2014

Fot. “Maja Salamon” Źródło: D’Vision – Maja Salamon w pokazie Prady, Missoni, Miu Miu i Valentino wiosna lato 2014

Fot. Źródło: VOGUE Russia, kwiecień 2014

 

Share