Pomysły na kreację na sylwestrową domówkę

Pomysły na kreację na sylwestrową domówkę

Sylwester 2020, ze względu na pandemię i związane z nią wszelkiego rodzaju okoliczności nie będzie zapewne takim sylwestrem jaki znam od lat. Jednak warto na tę noc przygotować sobie, na małą domówkę, taką kreację by poczuć się podczas imprezy dobrze i swobodnie a równocześnie stylowo i komfortowo.

W gronie znajomych

Styl domówek charakteryzuje się luzem, jednak impreza sylwestrowa powinna mieć w sobie coś z charakteru okolicznościowego i szczególnego. Dlatego na imprezę, na której większość gości będzie łączyła przyjaźń dobrze jest ubrać luźną ale elegancką dżersejową sukienkę i zaakcentować ją elementami biżuterii. W ten sposób uzyska się kreację wygodną a przy tym od razu super sylwestrową. Do tego dobry będzie wieczorowy makijaż.

Styl elegancki ale nie obowiązkowy

Czasami niektóre imprezy sylwestrowe, organizowane w domach, swoim charakterem są podobne do małych i przy tym domowych, eleganckich przyjęć. Jest na nich już trochę sztywniej a zaproszone tam towarzystwo nie do końca zna się między sobą. Stylizacja na tego typu domówkę jest też już bardziej skomplikowana. W dalszym ciągu może to być luz ale przełamany niewymuszoną elegancją. Dlatego na tego typu przyjęcie dobrze jest ubrać małą czarną lub zestaw ze spodniami casualowymi z materiału błyszczącego, imitującego, na przykład, skórę wężową. Do spodni dobrze jest dołączyć imprezową ale przy tym elegancką górę. Czasami bardzo dobrą stylizacją może się okazać spódnica błyszcząca z gładką górą.

Sylwestrowe szaleństwo

Sylwester to szalona noc, dlatego czasami miło jest w tę noc zaszaleć, bez względu na okoliczności i przynajmniej okazać to szaleństwo w stroju. Błyskotki, cekiny, zdobienia mogą okazać się do tego przydatne. Jednak uważać trzeba by to szaleństwo nie przemieniło nas w jedną, wielką sylwestrową bombę. Szalone stylizacje na ten wieczór powinny mieć jeden akcent dekoracyjny, który będzie się szczególnie wyróżniał na stonowanym tle. Dlatego można w tym celu w stylizacji wykorzystać jednolite spodnie i bardzo mocno zdobioną cekinami górę.

Można ten trik zastosować ze spódnicą z szortami i w każdym zestawieniu kierować się tą właśnie regułą. Góra lub dół błyszczący w zestawieniu z gładką częścią garderoby. Dodatkowo można też wykorzystać dekoracyjny żakiet lub taką samą marynarkę. do takiej stylizacji idealnie sprawdzą się bransoletki ręcznie robione, które dodadzą naszemu lookowi charakteru. Można wybrać te kolorowe, wykonane z metalowych obręczy lub ozdabiane charmsami, które będą delikatnie pobrzekiwać przy ruchu. 

Dodatki, makijaż i fryzura

Nawet na sylwestrową domówkę różnego rodzaju dodatki też się przydają i tworzą daną stylizację. Jeśli chodzi o obuwie to wysokie i niewygodne szpilki nie zawsze zdają tu egzamin. Buty powinny być wygodne tak, aby bez problemu można było się w nich po danym domu poruszać, nie niszcząc przy tym parkietu gospodarza. Chociaż i tak na imprezach luźnych prędzej czy później butów się pozbędziemy całkowicie.


Ważna jest wszelkiego rodzaju biżuteria, bardziej błyszcząca i bardziej widoczna, jak wspomniane wcześniej bransoletki ręcznie robione czy długie, wiszące kolczyki. Dodatkowo każda z pań umaluje się wieczorowo czyli oznacza to, że jej makijaż będzie bardziej mocniejszy a fryzura bardziej wyszukana. Odpowiednia stylizacja na imprezę domową powinna być mniej uroczysta niż na imprezę balową bardziej na luzie ale też z akcentami sylwestrowymi.

Artykuł sponsorowany

Share