Ponadczasowa biżuteria – perły zawsze w modzie [Galeria]

Perły od zawsze były symbolem luksusu i elegancji, a dowodów na to możemy odnaleźć sporo chociażby w malarstwie czy na dużym ekranie.  Kochają je kobiety na całym świecie, są znane i cenione od setek lat. Uwielbiane przez Jacqueline Kennedy, Marilyn Monroe czy Elizabeth Taylor. Dziś – dzięki kolekcji Artseko Perłowe Ogrody – każda z nas może poczuć się wyjątkowo i luksusowo.

Najsłynniejsze perły na świecie

Mówiąc o perłach musimy wspomnieć o słynnej perle w kształcie gruszki i La Peregrina, która kiedyś należała do królowej Marii Tudor, później do żony Napoleona Bonaparte i do Elizabeth Taylor. Wartość ówczesna pereł wynosiła  zaledwie… 37 tysięcy dolarów. Kilka lat później, w 2011 roku naszyjnik został sprzedany na aukcji za 11,8 miliona dolarów!

Elizabeth Taylor i La Peregrina
Elizabeth Taylor i La Peregrina źródło www.hellomagazine.com

Do słynnych pereł należy naszyjnik stworzony przez Kōkichi Mikimoto – prekursora hodowli pereł morskich. Stworzył on naszyjnik składający się z 44 pereł, które zostały połączone na 16-calowej nici. Otrzymała go od swojego drugiego męża Marilin Monroe.

Ciekawostki na temat pereł

Perły, nie występują jedynie w formie wyłącznie kolczyków czy naszyjników, ale były wykorzystywane jako kamienie ozdobne w strojach, nakryciach głów czy pasach. Nawet szaty liturgiczne, słynne przecież z przepychu, często były zdobione tymi morskimi kamyczkami. Duchowni poza estetycznym aspektem mogli wybierać perły, ponieważ są one też symbolem doskonałości i czystości duchowej.

Perłowe pióra- kolczyki srebrne
Perłowe pióra- kolczyki srebrne

Co więcej, w wierze chrześcijańskiej uważa się, że perła to nic innego jak łza samej Ewy. Zgoła odmienny pogląd mieli starożytni, którzy pochodzenia pereł dopatrywali w dniu narodzin Wenus i kroplach z rozpryskujących się fal morskich. I choć obecnie wiemy, że perły to twory małż (choć rzadko też ślimaków!), to nadal mają w sobie coś magicznego, kosmicznego, nie w pełni pojętego. Tak proste i delikatne, a jednak silne i konkretne. Może ze względu na tę niejednoznaczność perły przez pewien czas były unikane przez panny młode? Całe szczęście odchodzi się od tego uprzedzenia i współczesne przyszłe młode żony mogą rozpocząć nową drogę życia ze stylem, za którym stoją tysiąclecia.

Perłowy kwiatuszek- pierścionek srebrny
Perłowy kwiatuszek- pierścionek srebrny

Biżuteria z pereł

Kolczyki z pereł są ponadczasowym dodatkiem, zakładamy je na wyjątkowe okazje, mieszając prostotę pereł i ich ducha dawnych lat z nowoczesnymi lub awangardowymi stylizacjami. Komplet srebrny z perłami Seashell Liliana  idealnie pasuje do stylizacji klasycznych i bardziej współczesnych. Perły i srebro to sprawdzone połączenie, które każda z nas powinna mieć w swoim domu, aby pomimo „nie mam w co się ubrać”, wyglądać po prostu dobrze. Bogactwo wzorów i pomysłowość artystów biżuterii bardzo nam ułatwia tę sprawę, pozwalając nam na szeroki wybór wyrobów z pereł. Szczególną uwagę zwracają kolczyki Perłowe pióra.  Tworzą one zdecydowany, ale nadal kobiecy i subtelny akcent. Perły i srebrne kwiaty dodadzą natomiast dziewczęcości i romantyzmu jak w przypadku pierścionka z perłą. W zależności, czy chcemy wzmocnić swój strój, czy go przełamać, jest na to odpowiednia biżuteria. Jej klasa broni się sama.

Zobacz galerie zdjęć z biżuterią marki Artseko.pl ! [gm album=373]

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
To skóra problematyczna, nadwrażliwa, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, czy…