Ponadczasowo i praktycznie – kurtki moro

kurtki moro

Moro nie ulega modom i trendom. Od lat odzież w charakterystyczny, inspirowany wojskowymi uniformami deseń, jest niezmiennie popularna – zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Kurtki moro w uroczy sposób noszą nawet małe dzieci.

Kto nosi kurtki moro?

Kurtka moro, to kurtka z charakterem. Odpowiednia w każdym terenie – zarówno w lesie, jak i w miejskiej dżungli. Wprawdzie wojskowy deseń nasuwa na myśl męskie przeznaczenie kurtki, ale od kilku lat bardzo chętnie po kurtki moro sięgają również kobiety.
Charakterystyczny wzór w połączeniu z kobiecym krojem i typowo kobiecymi elementami kolorystycznymi – na przykład różowym podszyciem kaptura, robi furorę nie tylko na leśnych wycieczkach. Kobiece kurtki moro to nieodłączny element krajobrazu naszych ulic.

Moro a moda

Męskie modele w zasadzie nie ulegają większym zmianom. Nawiązują najczęściej nie tylko kolorem i deseniem, ale też krojem do mundurów wojskowych, a te przecież się nie zmieniają.
Bardziej konserwatywni panowie, miłośnicy wojskowego stylu, zaopatrują się w kurtki moro w tak zwanych demobilach, czyli sklepach z odzieżą i wyposażeniem wojskowym.

Nieco inaczej rzecz się ma z kurtkami damskimi. Tu elementem nawiązującym do klimatów militarnych, bywa w zasadzie tylko deseń, często zresztą jedynie inspirowany wzorem wojskowym.
Damskie kurtki moro bywają niezwykle kobiece, choć deseń kojarzony z bardzo męskim światem, nadaje im nieco drapieżności.

Zielonysklep.pl jest miejscem gdzie znajdziesz kurtki moro.

Zalety kurtek moro

Charakterystyczny wzór sprawia, że odzież moro jest niezwykle praktyczna i chętnie noszona. Najczęściej w okolicznościach, kiedy nietrudno o plamy i zabrudzenia – na piknikach, wycieczkach i w innych podobnych okolicznościach. Są wprost uwielbiane przez miłośników sportów ekstremalnych i aktywnego stylu życia.
Kurtki te, posiadają zwykle luźny, niezobowiązujący fason i pasują praktycznie do wszystkiego. Zarówno do bojówek, z którymi zresztą noszone są najczęściej, jak i do klasycznych jeansów. Dzięki temu można się dobrze zaprezentować w kurtce tego typu zarówno w terenie, jak i w mieście.

Artykuł zewnętrzny

Share