Porażki też istnieją, a ludzie się z nich podnoszą! Wywiad

Ebook  “Motywacja to nie wszystko” autorstwa Joanny Gacek-Sroka – jest inspirującym przewodnikiem, który zgłębia tematykę motywacji i drogi do sukcesu. Nie boi sie poruszać trudnych tematów i analizuje również, ważne znaczenie porażek. To kompendium wiedzy, doświadczenia i niesamowitej inspiracji dla osób dążących do osiągnięcia konkretnych celów w życiu osobistym i zawodowym.

Ewelina Salwuk-Marko: Czy dla Ciebie marzenia są ważniejsze od motywacji? Czy może na tym samym poziomie, albo odwrotnie?

Joanna Gacek-Sroka: Dokładnie tak. Dla mnie osobiście, marzenia są ważniejsze od motywacji. Całe życie starałam się czymś motywować. I nie mówię tutaj tylko o kwestiach biznesowych, ale o całości naszego życia. Również prywatnego. Każdego dnia próbowałam znaleźć motywację na schudnięcie, na pójście na biznesową konferencję, na napisanie ważnego maila.

Ostatnio jednak zrozumiałam, że to nie o motywację chodzi. Ja ją w pewnym momencie straciłam. Biznes tak mocno mnie przygniótł, że nie potrafiłam podnieść się z łóżka. Mówienie mi wtedy o motywacji budziło we mnie gniew. Rozmawiam z wieloma kobietami i słyszę, często od nich różne słowami nierzadko, właśnie, że po kilku porażkach już brak mi motywacji.

No właśnie, ale nie o motywację tu chodzi. A o cel, działanie, drogę i poznanie siebie na nowo w procesach, które zaczynamy.

Co skłoniło Cię do napisania Ebooka na temat tego, że nie zawsze ważna jest motywacja, liczą sie też marzenia?

Kobiety. Widzę jak wiele z nich nadal boryka się z trudnościami w rozpoczęciu swoich celów. Widzę jak wiele z nich nadal szuka motywacji, a przecież to nie o nią tu chodzi. Jest wiele schematów, w których kobiety boją się zrobić kolejny krok, a trzeba o tym mówić. Postanowiłam, zebrać swoją wiedze i doświadczenie i stworzyć takiego ebooka.

Jaki jest główny cel tego Ebooka? Jakie korzyści otrzyma czytelnik?

Celem tego Ebooka jest przede wszystkim pokazanie, że porażki też istnieją, a ludzie się z nich podnoszą. Często kultura, społeczeństwo, nierzadko stereotypy, w której zostaliśmy wychowani nie pozwalały nam na mówienie o porażce. Ja chcę to zmienić. To są lęki mocno w nas zakorzenione.

Pamiętam jak uczyłam się budować swój biznes i tak często upadałam. Ba! Nadal upadam. Mam wrażenie, że czasami boimy się zrobić kolejny krok, bo wiemy, że jest ktoś kto czeka na naszą porażkę.

Zdradzisz, jakie są kluczowe tematy, poruszane są w Ebooku?

Rozprawiamy się z syndromem oszusta. Mówimy o schematach oraz o tym jak różne przesiębiorczynie przechodzą kryzysy. Poruszam wiele ważnych i cennych tematów, szczególnie dla kobiet. Zwracam też uwagę, na uświadomienie sobie, że nie tylko my mamy problemy – jest pierwszym krokiem do zmian.

Do współpracy zaprosiłaś ekspertów. W jaki sposób ich wybierałaś? I jak wzbogacili ebook?

Zaprosiłam te przedsiębiorczynie, które znam od dawna np. Marlenę Szydłowską z marki OKEE. Zapytałam inne nieznane mi kobiety, poprzez social media: jak to jest, gdy upada coś, co często budowało się kilka lat. Odpowiedzi były ciekawe, wzruszające i nierzadko zaskakujące, lub czułam że mam, czy miałam podobnie. W tych treściach, odnalazłoby się wiele kobiet.

Zaprosiłam również Monikę Kołodziejską, terapeutkę która ma dużą wiedzę odnośnie naszych schematów w głowie. To ważne, by poznawać temat nie tylko ze strony teoretycznej, ale też praktycznej.

Jakie są twoje własne doświadczenia i przemyślenia na temat motywacji, marzeń, które wnosisz do tego Ebooka?

Marzenia ponad motywacją. W Ebooku opisuję dlaczego często brak było mi motywacji, a co sprawiało że powstawałam silniejsza. Dzielę się swoimi prywatnymi myślami, doświadczeniem.

Trzeba pokazywać wiele stron biznesów. Skupianie się tylko na sukcesach jest krzywdzące. Marzenia nie mają horyzontów i będę o tym mówić zawsze. Chciałam pokazać różnorodność problemów jakie stawia nam biznes, ale najważniejsze to chciałam pokazać przedsiębiorczynie, które odnoszą potężne sukcesy mimo wszystko.

Jakie są największe wyzwania, z każdym spotkałaś się podczas pisania ebooka?

Czas. Mam bardzo dużo wiedzy do przekazania. Ogrom doświadczenia. Niestety produkcja w Polsce rządzi się swoimi prawami i często jest tak,że nie zawsze da się wszystko zaplanować.

Jak ma się czas, można wiele. Obym miała go coraz więcej, by przekazywać jeszcze więcej doświadczenia i wiedzy.

Dziekuje za rozmowe.

eBook “Motywacja to nie wszystko” https://www.props.com.pl/produkt/ebook-motywacja-to-nie-wszystko/

Joanna Gacek-Sroka

Właścicielka marki PROPS, o której społeczności pisze już wielu. Szyje i projektuje torebki, które kochają kobiety. Jej marka, to nie tylko produkty, ale również wiara w drugiego człowieka. Od samego początku do każdego z jej produktów dokłada odręcznie pisaną kartkę z dobrym słowem. Lubi dzielić się pozytywną energią i wspierać inne kobiety w ich podbojach biznesowych. Prowadzi również grupę Ona i On w biznesie. Prywatnie – spełniona kobieta, żona i mama.

Share