Potłuczona kabina – co należy zrobić?

Potłuczona kabina

Kabiny prysznicowe są obecnie tworzone w taki sposób, by zapobiegać przypadkowemu stłuczeniu. Zdarzają się jednak sytuacje, w których drzwiczki zostaną wyrwane wraz z elementami montującymi lub uderzy w nie ciężki przedmiot. Potłuczona kabina to niemały problem. Co zrobić w sytuacji, gdy dojdzie do stłuczenia kabiny prysznicowej?

Jak poradzić sobie z potłuczoną kabiną prysznicową?

Potłuczona kabina prysznicowa może być nie lada problemem. Zazwyczaj takie elementy są wykonane ze szkła hartowanego, dlatego nie powinny stanowić niebezpieczeństwa nawet w sytuacji, gdy stłuką się, kiedy w pobliżu znajdują się ludzie. Jednak po takim wydarzeniu konieczne jest uprzątnięcie odłamków szkła i dokładne zabezpieczenie jego pozostałości. Zazwyczaj dochodzi do stłuczenia tylko jednego fragmentu całej kabiny. Z tego powodu wymiana na nowy egzemplarz nie jest zbyt kosztowna.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie nowego produktu, jakim są drzwi prysznicowe. Trzeba jednak pamiętać, że muszą one pasować do posiadanego modelu kabiny. Jeśli korzystasz z dość nowego zestawu, prawdopodobnie znajdziesz je na stronie tego samego producenta. Przed zdecydowaniem się na dany produkt trzeba jednak dokonać pomiarów lub zapoznać się z dokumentami wystawionymi podczas sprzedaży. Niezwykle istotne jest bowiem dopasowanie odpowiedniej szerokości i wysokości drzwi do pozostałych części konstrukcji.

Na co zwrócić uwagę, kupując nowe elementy kabiny prysznicowej?

Na rynku istnieje wiele modeli ścianek i drzwi prysznicowych. Z tego powodu wybór odpowiedniej niekiedy jest nie lada problemem. Przed zdecydowaniem się na konkretny model, warto zwrócić uwagę na takie czynniki, jak:

  • wymiary,
  • kolor profili,
  • pokrycie takimi samymi powłokami, jak w przypadku pozostałych ścianek.

Największe problemy pojawiają się w przypadku kabin prysznicowych, które były zakupione kilka lub nawet kilkanaście lat temu. Wówczas na rynku nie zawsze są dostępne idealnie pasujące modele do konkretnego modelu. Wtedy dobrym rozwiązaniem może okazać się wymienienie całej kabiny, pozostawiając brodzik lub decydując się na konstrukcję typu walk-in.

Artykuł sponsorowany

Share