Potrzebujesz bezawaryjnej szklarni na 25 lat? Oto co musisz wiedzieć!

bezawaryjna szklarnia

Szklarnia to zakup na lata. Przynajmniej tak jest w teorii, natomiast w praktyce różnie z tym bywa. Wybór kiepskiej jakości modelu zazwyczaj kończy się tym, że nawet po jednym sezonie trzeba łatać dziury albo nawet całkowicie zmieniać poszycie. Dlatego szklarnia sklep Arlen Team okazuje się doskonałym rozwiązaniem, ponieważ można liczyć na 25-letnie bezawaryjne użytkowanie.

Szklarnia trwała i funkcjonalna

Moda na szklarnię nie przemija. Zmieniają się tylko dostępne modele. Obecnie nie trzeba decydować się na ciężkie szklarnie szklane, które wymagają stawiania fundamentów i łatwo je uszkodzić. Nie ma też konieczności wyboru niezbyt trwałej szklarni foliowej. W ostatnich latach hitem jest szklarnia poliwęglanowa ze sklepu Arlen Team – solidna i wyjątkowo trwała. Jej zakup okazuje się naprawdę opłacalny, ponieważ producent zapewnia 25-letnie użytkowanie.

bezawaryjna szklarnia
Realizacja: Wielosezonowa Szklarnia – Sklep Arlen Team

Dlaczego warto zdecydować się na szklarnię z poliwęglanu?

Jak wiadomo podstawową funkcją szklarni jest zapewnienie uprawianym roślinom optymalnych warunków. W wypadku modeli poliwęglanowych nawet najbardziej wrażliwe na kaprysy pogodowe odmiany pomidorów, ogórków lub bakłażanów zdrowo rosną i dają wysokie plony. To nieprzypadkowe, ale wynika z doskonałych walorów użytkowych poliwęglanu. Ten materiał wyróżnia zdecydowanie lepsza kumulacja ciepła niż szkła czy folii, co ma ogromne znaczenie w razie wiosennych lub jesiennych przymrozków. Temperatury są stabilne i nie następuje nagłe wychłodzenie, co niestety dzieje się w modelach szklanych.

Co ważne, roślinom nie grozi poparzenie, ponieważ poliwęglan blokuje szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Transparentna struktura materiału sprawia, że światło jest delikatnie rozproszone po całym wnętrzu szklarni, więc warzywa, owoce lub zioła nie cierpią z powodu jego braku. Zaawansowane systemy wentylacyjne nie dopuszczają natomiast do duszenia się roślin w razie upałów. Dzięki temu uprawy mają zapewnione idealne warunki zarówno w aspekcie temperatury, jak i poziomu wilgotności.

Warto także podkreślić wyjątkową wytrzymałość szklarni z poliwęglanu. Mimo że te konstrukcje okazują się znacznie lżejsze niż szklane i można je stawiać bezpośrednio na gruncie bez fundamentów, to nawet silne burze z huraganowym wiatrem nie są w stanie ich zniszczyć. Poliwęglan jest mocny i niepodatny na uszkodzenia mechaniczne. Zachowuje swoje właściwości w niskich i wysokich temperaturach. Wytrzymuje nawet duże obciążenie, co ma znaczenie na terenach górskich, gdzie często obficie pada śnieg.

To nie wszystkie walory. Łatwo też powiększyć przestrzeń użytkową, ponieważ szklarnie z poliwęglanu ze sklepu Arlen Team mają budowę modułową. Nie ma nawet problemu z wymianą uszkodzonego segmentu, chociaż niezwykle rzadko do tego dochodzi. Jak widać wybór modeli poliwęglanowych naprawdę się opłaca.

Artykuł sponsorowany

Share