Powraca moda na biżuterię z … BURSZTYNU!

Historia bursztynu zatoczyła koło. Taka historia od wielu lat pojawia się w świecie mody. Zapomniany, kojarzony z kiczem i czasami PRL-u – wraca do łask. Bursztyn w nowej nowocześniejszej odsłonie to prawdziwy must have sezonu jesień -zima 2017/2018. Biżuteria z bursztynu – MUSISZ TO MIEĆ!

Wyjątkowość bursztynu 

Bursztyn to skamieniała żywica drzew iglastych. Nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że historia powstania tego kamienia nie sięgała…milionów lat.  Bursztyn odnajdziemy nie tylko w Polsce, ale także w Rosji czy Niemczech. Oprócz walorów wizualnych, posiada szereg różnych zastosowań. Wykorzystywany jest szczególnie w medycynie – uśmierza ból gardła czy głowy. Bursztyn jest niezwykły ze względu na swoją unikalność. Nigdy nie trafi się drugi taki sam. Kamień ten posiada także wiele różnych odcieni i kształtów.  

Stare ale… znowu modne

Bursztyn, jantar, amber. Któż z nas nie widział sznura bursztynowych korali u swojej babci? W latach 80-tych biżuteria wykonana z bursztynu, była bardzo popularna. Kamień ten znajdował się w każdym domu. Po kilku latach został zapomniany, a dziś ponownie wraca do łask. Według ankiety, która została zorganizowana na portalu Feszyn.com tylko ok. 40% ankietowanych posiada biżuterię z bursztynu, ale ponad 90% chętnie widziałby ją w swojej kolekcji. Ponda 35% ankietowanych zapomniało o bursztynie, a aż 75% kupiłoby pierścionek z tym kamieniem! Znacznie mniej osób ok. 12% zdecydowałby się na tradycyjne korale z tym kamieniem. Jednak ponad 23% osób uważa, że bursztyn nie będzie do niego pasować. 75% osób przyznało, że skusiłoby się na biżuterię z bursztynu ze względu na aspekty wizualne. 

Bursztyn idealny na jesień

Bursztyn to idealny dodatek do jesiennej stylizacji. Jako korale fantastycznie będzie komponował się z zielonym płaszczem czy czarnym golfem. Pasuje do spotkań w gronie przyjaciół, biznesowych konferencji czy romantycznej kolacji we dwoje. To unikalny i niepowtarzalny kamień, który nie jest tylko zwykłym dodatkiem. W związku z tematem biżuterii, porozmawialiśmy z Panią Moniką Żerańską z Galerii Ambra. GaleriaAmbra.pl to sklep internetowy w którym odnajdziemy unikalną i niepowtarzalną biżuterię z bursztynem. Nowoczesne wzory, przepiękne zestawy, a także projekty w stylu retro. 

Galeria Ambra
Monika Żerańska Galeria Ambra
Ewelina Salwuk-Marko: Dlaczego akurat bursztyn? Co jest w nim takiego niezwykłego?
 
Monika Żerańska: Chcę przywrócić bursztyn do świadomości Klientek. Ten niegdyś popularny “kamień” często kojarzy nam się z kiczem i epoką PRL. To już przeszłość! Współcześni projektanci potrafią wyczarować z bursztynu każdą, nawet najbardziej ekstrawagancką biżuterię! Łączony jest on ze złotem, cyrkoniami, kamieniami naturalnymi a nawet diamentami. Ale wielbicielki stylu retro nie mają czego się obawiać! Biżuteria którą oferuje Galeria Ambra skrojona jest na każdy gust.
 
E.S-M: Czym różni się bursztyn bałtycki od innych?
 
M.Ż: Bursztyn bałtycki jest unikatem na skalę światową. Można powiedzieć, że bursztynów jest mnóstwo na całym świecie. Ale tylko bałtycki (sukcynit) posiada w swoim składzie kwas bursztynowy. Kwas ten znajduje się głównie na powierzchni bursztynu (do 8 % jego objętości) dlatego mówi się, że im mniej obrobiona bryłka tym większy jej wpływ na nasze zdrowie. Ma on dobry wpływ na regulację pracy tarczycy, schorzenia układu oddechowego i reumatyzm.  
 
 
E.S-M:  Bursztyn jako dodatek do stylizacji…
M.Ż: Bez wątpienia biżuteria jest dopełnieniem stylizacji. W zależności od okazji i naszych preferencji może dodać nam drapieżności, kobiecości czy delikatności.To dlatego kobiety uwielbiają biżuterię – dzięki niej możemy pokazać wiele wcieleń. Jeśli stawiamy na dość prostą, klasyczną stylizację, warto dobrać do niej okazałą biżuterię artystyczną, która sprawi, że nie przejdziemy niezauważone. Oferowana przeze mnie okazała biżuteria artystyczna z bursztynu lub kamieni naturalnych,  jest unikatowa.
 
E.S-M:  Co wyróżnia biżuterię z bursztynu od innych?
 
M.Ż: Galeria Ambra obiecuje, że każda kobieta nosząca bursztyn poczuje się piękna i wyjątkowa! Każda sztuka mojej biżuterii jest niepowtarzalna jak kamień który ją tworzy. Kobieta nosząca bursztyn może też poczuć się ekologicznie (bo jest to twór natury, wielokrotnie minimalnie tylko przetworzony i oprawiony), może też poczuć się patriotką, bo bursztyn bałtycki to obok krzemienia pasiastego najczęstsza jubilerska wizytówka naszego kraju.
 
E.S-M: Jak wykonywana jest biżuteria?
 
M.Ż: Każdy element jest wykonywany ręcznie, a przez to staje się niepowtarzalny. Sprawdzi się ona w każdej sytuacji – w pracy, w biurze, na spotkaniu, na imprezie. Nie musimy się obawiać tego, że stanie się przytłaczająca, musimy tylko odpowiednio ją dopasować. Do pracy ubieramy się raczej klasycznie i zachowawczo, dlatego solidna biżuteria będzie tym elementem, z którym możemy zaszaleć. Jednokolorowa koszula czy stonowana sukienka będą świetną bazą dla dużych wisiorów. Na wieczorne wyjścia dobrze jest założyć coś, co sprawi, że staniemy się gwiazdami wieczoru – tutaj świetnie sprawdzą się np. oryginalne kolczyki. 
bursztynowe yorki
Bursztynowe yorki
 
E.S-M:  Jak wybrać odpowiednią biżuterię z bursztynu?
 
M.Ż: Zawsze warto wybrać taką biżuterię, która posłuży nam przez lata. Solidne wykonanie jest gwarancją tego, że będziemy się nią cieszyć przez długi czas. Co niezwykle ważne zawsze warto kupować biżuterię z bursztynu u pewnych sprzedawców, nie na stoliku przy ulicy ale w profesjonalnym sklepie! Biżuteria oferowana w Galerii Ambra pochodzi od producentów zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej Bursztynu, gdzie zobowiązują się oni do stosowania w obrocie jedynie prawdziwego bursztynu!
Nie kupujmy podróbek!
 

E.S-M: Które projekty Poleca Pani na sezon jesień/zima 2017 r.?

M.Ż:  Na sezon jesienno zimowy zawsze polecam okazałą biżuterię 🙂 Często nosimy wtedy ciepłe swetry które doskonale komponują się z bursztynowym naszyjnikiem! Taki pachnący żywicą bursztyn to obietnica ciepła, nastrojowego blasku kominka, herbaty z cynamonem, czyli wszystkiego tego za czym tęsknimy siedząc w biurze przed komputerem. W domu taki nastrój możemy też uzyskać zapalając inkrustowaną bursztynem lampę, czy wstawiając tealight w bursztynowy świecznik. Takie cuda również znajdziecie w Galerii Ambra.


www.galeriaambra.pl
Polub Galeria Ambra na Facebooku

 

Ewelina Salwuk-Marko:  Dziękuję za rozmowę.


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ