Powszechne wady wzroku – leczenie, sposoby korekcji

wady wzroku

Problemy ze wzrokiem prędzej czy później będą dotyczyły większości z nas. Z racji wydłużającego się czasu życia, znacznie częściej dożywamy problemów z naszymi oczami, głównie wynikających z ich zmęczenia i zużycia, któremu naturalnie podlegają wszystkie organy naszego ciała. O wzrok jednak szczególnie warto zadbać, bowiem nie leczone wady wzroku mocno upośledzają nas w codziennym życiu i sprawiają, że funkcjonujemy znacznie gorzej. Tymczasem ich leczenie często bywa bardzo proste i przede wszystkim bezpiecznie.

Popularne wady wzroku

Rozmaite wady wzroku dotyczą wielu osób. Szacuje się, że nawet co trzeci mieszkaniec naszej planety cierpi na problemy ze wzrokiem. Te najpowszechniej występujące wady to obecnie: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, a także prezbiopia. Osoby z miopią, czyli krótkowzrocznością dobrze widzą z bliska, ale mają problem z uchwyceniem ostrości na większe odległości. Odwrotnie sprawa się ma w przypadku dalekowzroczności. Wtedy to widzimy lepiej przedmioty będące daleko, ale im bliżej nas, tym większy problem z ich wyraźnym dostrzeżeniem. Astygmatycy mają kłopot z ostrością widzenia, często bez względu na to czy przedmioty są daleko czy blisko, a także zamazywaniem się konturów. Czasami ich problemom towarzyszyć może ból głowy, a wada ta jest szczególnie dokuczliwa. Z kolei w przypadku prezbiopii problem pojawia się głównie z ostrością widzenia. Wynika to ze zużycia naszego narządu wzroku.

Więcej o wadach wzroku na: coopervision.pl

Sposoby korekcji wad wzroku

Medycyna wynalazła mnóstwo sposobów na korygowanie wzroku w taki sposób, by praktycznie nie odczuwać różnicy w widzeniu względem osób całkowicie zdrowych. Niemal każda wada wzroku jest do wyleczenia lub skorygowania. Przede wszystkim wykorzystuje się do tego okulary, które na całym świecie nadal są najpowszechniej do tego celu wykorzystywanym sposobem. Drugim rozwiązaniem są soczewki kontaktowe, które z roku na rok stają się coraz popularniejsze, bowiem ludzie doceniają ich niewątpliwe zalety. Ostatnim sposobem są metody operacyjne, które przy obecnie rozwiniętej medycynie również stają się rozwiązaniem coraz chętniej wykorzystywanym.

Wybierz profesjonalne soczewki kontaktowe

Obecnie firmy optyczne są w stanie dostosować szkła kontaktowe (zwane inaczej soczewkami) dokładnie pod nasze potrzeby. Możemy otrzymać dwie różne soczewki w zależności od wad, które występują w naszym narządzie wzroku. Stosowane materiały także są bardzo dla nas bezpieczne i nie podrażniają naszych oczu. To o wiele lepsze mieszanki materiałowe, aniżeli przed laty, gwarantujące również odpowiednie nawilżenie naszych oczu.

Share