Poznaj lepiej soczewki roczne

Powstały jako jedne z pierwszych, a mimo wszystko nie cieszą się taką popularnością jak pozostałe. Wszystko spowodowane jest przeznaczeniem soczewek rocznych, które kierowane są głównie do osób z poważniejszymi wadami wzroku, gdzie moce są rzadko spotykane i trudno dostępne.

Właśnie dlatego tylko niektórzy decydują się na zakup tego rodzaju środków korekcyjnych, ponieważ najlepiej sprawdza się w ich przypadku. Dla pozostałych, którzy jeszcze nie słyszeli o długookresowych szkłach kontaktowych albo wahają się pomiędzy innymi, radzimy dokładnie zapoznać się z naszym wpisem, a na pewno dowiesz się czegoś więcej.

Niezliczone zalety soczewek rocznych

Z pewnością warto jako pierwszą wymienić wygodę użytkowników, którzy nie muszą martwić się o cykliczny zakup kolejnych par szkieł kontaktowych. Może to być dość uciążliwe, ponieważ chwila zamieszania i zapomnienia może następnie przyczynić się do braku nowego egzemplarza soczewek. Przez co będziesz pozbawiony prawidłowego widzenia. Jednocześnie wiąże się to z konkurencyjnie niższą ceną, gdzie jednorazowo zobowiązujesz się do kupna pary soczewek rocznych. Dzięki czemu koszty znacznie się zmniejszają.

Poza oszczędnością pieniędzy, czasu i nerwów możesz przez równo 365 dni w roku czuć się w pełni sprawnie i komfortowo. Twoja wada zostaje całkowicie zniwelowana, a Ty możesz nareszcie poczuć się pewnie. Każdego dnia świat będzie prezentował się równie wyraźnie, intensywnie i prawidłowo. A wszystko w momencie, gdy specjalista dopasuje moc i rodzaj szkieł do Twojej wady. Jedynie trzeba pamiętać o konieczności zdejmowania ich na noc, by oczy miały możliwość odpoczynku. A także, zregenerowania się podobnie jak szkła kontaktowe w specjalnym preparacie pielęgnującym.

Jak wspomnieliśmy na wstępie soczewki roczne zwane także konwencjonalnymi są kupowane przede wszystkim przez osoby narażone na ponadprzeciętne wielkości wady, które zdecydowanie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Wówczas obowiązkowe jest korzystanie ze środków korekcyjnych, a w tym przypadku dużo wygodniejszą są oczywiście soczewki zamiast zwykłych okularów. Jednak problem pojawia się w znalezieniu owych szkieł kontaktowych w powszechnych salonach optycznych, ponieważ tak złożone wady wzroku wiążą się z zastosowaniem odpowiednich metod korygowania. Właśnie roczne soczewki zapewniają takim osobom sposobność ostrego widzenia, niezależnie wielkości mocy oraz rodzaju dolegliwości.

Soczewki roczne – jakie?

Szkła konwencjonalne również można podzielić, ze względu na rodzaj wady. Pierwsze z nich są dość często spotykane, a mamy na myśli przede wszystkim dolegliwość krótko- i dalekowzroczności. Wówczas konieczne jest zastosowanie soczewek sferyczne, które dostępne są zarówno z minusowymi, jak i plusowymi mocami. Ważnym jest, aby skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam w doborze odpowiednich soczewek do rodzaju wady oraz ich wielkość, by w efekcie widzieć wszystko jak najlepiej.

Drugą możliwością są toryczne soczewki roczne MylenShop (link), które kierowane są głównie do astygmatyków. To specyficzny rodzaj wady, która wpływa na jakość widzenia z daleka i bliska. Jej skorygowanie jest bardzo trudne do osiągnięcia przy użyciu okularów korekcyjnych, dlatego w większości przypadków poleca się głównie soczewki o właściwościach torycznych. Dostępne są one między innymi w sklepie internetowym MylenShop.com, gdzie znajdują się wyłącznie produkty najlepszych producentów okulistycznych.

Ostatni typ szkieł rocznych, które są najczęściej produkowane to kolorowe, które pozwalają na całkowitą zmianę wizerunku przez równy rok czasu. Wówczas możesz długotrwale zmienić swoje spojrzenie na kompletnie inne, a przy okazji istnieje także możliwość korygowania niektórych wielkości wad. Zatem jest to podwójna korzyść, którą możesz cieszyć przez ponad 300 dni podobnie jak w wyżej wymienionych przypadkach.

Materiał firmowy

Share