Praca home office, czyli podpowiadamy, jak urządzić domowe biuro

Coraz więcej osób pracuje zdalnie. Jest to oczywiście związane z pandemią, która bardzo mocno przemodelowała współczesny rynek pracy. Aby pracować komfortowo zdecydowanie należy wygospodarować przestrzeń na domowe biuro. Wtedy praca będzie zdecydowanie bardziej efektywniejsza i przyjemniejsza.

Pandemia mocno wpływa praktycznie na każdy aspekt naszego życia – na pracę również. Czy tego chcemy czy nie, w wielu przypadkach musimy przechodzić z tradycyjnego stylu pracy, na styl zdalny. Tego rodzaju „przeprowadza” jest oczywiście związana z koniecznością reorganizacji własnego stylu życia, a także stylu życia domowników. Dodatkowo pojawiają się problemy związane z aranżacją przestrzeni biurowej w domu.

Jak sprawić, aby domowe biuro (które nie każdy posiada) było estetyczne, praktyczne, nie przeszkadzało innym domownikom i co najważniejsze umożliwiało sprawne wykonywanie pracy?

Wyznaczenie miejsca do pracy

Jeżeli wcześniej nie mieliśmy już wyznaczonego miejsca do pracy to zacznijmy od ustalenia, gdzie będziemy pracować. Oczywiście w miarę możliwości najlepszym rozwiązaniem będzie osoby pokój, aby nie zakłócać domowego miru. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości – wyznaczmy jedno miejsce – w salonie, pokoju gościnnym, w najgorszym razie w sypialni. Zdecydowanie najlepiej unikać pracy w kuchni.

Odpowiednie meble tworzą warunki do pracy

Jedną z najważniejszych rzeczy jest oczywiście wyposażenie domowego biura w odpowiedniej jakości meble, które pozwolą na pracę w komfortowych warunkach. Zdecydowanie przydatne będzie takie wyposażenie, jak:

– biurko wraz z kontenerkiem,
– stół,
– odpowiednie krzesło biurowe bądź tradycyjne,
– szafa na dokumenty,
– mniejszy stolik kawowy lub inny stolik np. do kawy,
– komoda,
– mała kanapa bądź sofa.

Oczywiście nie wszystkie meble muszą znaleźć się w domowym biurze i być przez nas użytkowane. Niemniej warto posiadać zarówno wyposażenie do pracy, jak również do odpoczynku. Warto także zadbać o dobre osłony okienne, oświetlenie oraz dodatki.

Plusem domowego biura powinno być brak zagracenia i brak rozpraszaczy.

Wybór odpowiedniej kolekcji

Meble, które będą odpowiadać na funkcje biurowe nie muszą również w stu procentach wyglądać, jak typowe meble, które znajdziemy w biurze. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z oferty dobrego sklepu meblowego, jak Umebluje.pl i wybór odpowiedniej kolekcji. Takie rozwiązanie ma swoje plusy, gdyż możemy wybrać meble z kolekcji klasycznych bądź nowoczesnych i dopasować je również do reszty pomieszczeń. Domowe biuro nie będzie wiec stało w opozycji do ogólnej aranżacji.

Jakie powinny być meble?

Zdecydowanie nie warto inwestować w meble słabej jakości, które już na etapie montażu sprawiają problemy. Musimy pamiętać, że domowe biuro może być przez nas intensywnie wykorzystywane przez najbliższe miesiące, a dodatkowo może być pomieszczeniem, które będzie służyć np. dzieciom do nauki zdalnej. Meble powinny być estetycznie wykonane, dopracowane, stabilne, odporne na użytkowanie, uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe w utrzymaniu czystości.

Jeżeli pokój jest od strony północnej warto rozważyć zakup mebli w jasnej kolorystyce. W pomieszczeniach nasłonecznionych można pokusić się o ciemniejsze meble. Niezależnie od stylu aranżacji, warto stawiać na jakość. To przełoży się na wygodę pracy, mniejszy stres, mniejsze zmęczenie ciała oraz sprawną realizację obowiązków.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Często mamy ogromne trudności z doborem właściwego prezentu na daną…