Praca home office, czyli podpowiadamy, jak urządzić domowe biuro

biuro home office

Coraz więcej osób pracuje zdalnie. Jest to oczywiście związane z pandemią, która bardzo mocno przemodelowała współczesny rynek pracy. Aby pracować komfortowo zdecydowanie należy wygospodarować przestrzeń na domowe biuro. Wtedy praca będzie zdecydowanie bardziej efektywniejsza i przyjemniejsza.

Pandemia mocno wpływa praktycznie na każdy aspekt naszego życia – na pracę również. Czy tego chcemy czy nie, w wielu przypadkach musimy przechodzić z tradycyjnego stylu pracy, na styl zdalny. Tego rodzaju „przeprowadza” jest oczywiście związana z koniecznością reorganizacji własnego stylu życia, a także stylu życia domowników. Dodatkowo pojawiają się problemy związane z aranżacją przestrzeni biurowej w domu.

Jak sprawić, aby domowe biuro (które nie każdy posiada) było estetyczne, praktyczne, nie przeszkadzało innym domownikom i co najważniejsze umożliwiało sprawne wykonywanie pracy?

Wyznaczenie miejsca do pracy

Jeżeli wcześniej nie mieliśmy już wyznaczonego miejsca do pracy to zacznijmy od ustalenia, gdzie będziemy pracować. Oczywiście w miarę możliwości najlepszym rozwiązaniem będzie osoby pokój, aby nie zakłócać domowego miru. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości – wyznaczmy jedno miejsce – w salonie, pokoju gościnnym, w najgorszym razie w sypialni. Zdecydowanie najlepiej unikać pracy w kuchni.

Odpowiednie meble tworzą warunki do pracy

Jedną z najważniejszych rzeczy jest oczywiście wyposażenie domowego biura w odpowiedniej jakości meble, które pozwolą na pracę w komfortowych warunkach. Zdecydowanie przydatne będzie takie wyposażenie, jak:

– biurko wraz z kontenerkiem,
– stół,
– odpowiednie krzesło biurowe bądź tradycyjne,
– szafa na dokumenty,
– mniejszy stolik kawowy lub inny stolik np. do kawy,
– komoda,
– mała kanapa bądź sofa.

Oczywiście nie wszystkie meble muszą znaleźć się w domowym biurze i być przez nas użytkowane. Niemniej warto posiadać zarówno wyposażenie do pracy, jak również do odpoczynku. Warto także zadbać o dobre osłony okienne, oświetlenie oraz dodatki.

Plusem domowego biura powinno być brak zagracenia i brak rozpraszaczy.

Wybór odpowiedniej kolekcji

Meble, które będą odpowiadać na funkcje biurowe nie muszą również w stu procentach wyglądać, jak typowe meble, które znajdziemy w biurze. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z oferty dobrego sklepu meblowego, jak Umebluje.pl i wybór odpowiedniej kolekcji. Takie rozwiązanie ma swoje plusy, gdyż możemy wybrać meble z kolekcji klasycznych bądź nowoczesnych i dopasować je również do reszty pomieszczeń. Domowe biuro nie będzie wiec stało w opozycji do ogólnej aranżacji.

Jakie powinny być meble?

Zdecydowanie nie warto inwestować w meble słabej jakości, które już na etapie montażu sprawiają problemy. Musimy pamiętać, że domowe biuro może być przez nas intensywnie wykorzystywane przez najbliższe miesiące, a dodatkowo może być pomieszczeniem, które będzie służyć np. dzieciom do nauki zdalnej. Meble powinny być estetycznie wykonane, dopracowane, stabilne, odporne na użytkowanie, uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe w utrzymaniu czystości.

Jeżeli pokój jest od strony północnej warto rozważyć zakup mebli w jasnej kolorystyce. W pomieszczeniach nasłonecznionych można pokusić się o ciemniejsze meble. Niezależnie od stylu aranżacji, warto stawiać na jakość. To przełoży się na wygodę pracy, mniejszy stres, mniejsze zmęczenie ciała oraz sprawną realizację obowiązków.

Artykuł sponsorowany

Share