Jaki prezent na ślub zamiast kwiatów?

Kwiaty, choć są piękne, szybko więdną. Dlatego warto rozważyć kupno Młodej Parze innego upominku. Więc jaki prezent na ślub zamiast kwiatów? 

Kiedy nie ma sugestii na zaproszeniu…

Państwo Młodzi mogą zasugerować gościom inne, niż kupno kwiatów, rozwiązanie. Wtedy zwyczajnie wypada zastosować się do ich propozycji. Często pomysł podany jest gościom za pomocą zabawnego wierszyka w zaproszeniu. Jeśli natomiast nie otrzymamy żadnej informacji, bez przeszkód możemy zrezygnować z kwiatów i postawić na inne rozwiązanie. Zawsze dobrym, eleganckim prezentem jest butelka dobrego wina. Nawet jeśli nie trafimy konkretnie w gusta smakowe gospodarzy przyjęcia weselnego, wino może przydać się na przykład na rodzinnym spotkaniu. Interesującą opcją są również książki, w których dodatkowo umieścić można specjalną dedykację, która będzie przypominać Młodej Parze ten wyjątkowy dzień.

Charytatywnie

Często Państwo Młodzi proszą swoich gości o to, aby zamiast wydawać pieniądze na kwiaty, przeznaczyli je na wskazany cel charytatywny. Może to być na przykład wsparcie domu dziecka, schroniska czy osoby chorej. Instytucje charytatywne zazwyczaj przekazują na ręce darczyńców skromne podziękowania – można je wtedy załączyć do kartki ze ślubnymi życzeniami.

Prezenty nietypowe

Parze Młodej w ramach upominku ślubnego można podarować również coś zupełnie nietypowego. Może być to na przykład weekend w SPA lub też voucher na kolację w romantycznej restauracji. W Internecie dostępne są też oferty takie jak kurs robienia sushi, wejście na degustację wina lub nawet – lot balonem. Kreatywnych propozycji jest całe mnóstwo. Warto z nich skorzystać i zaskoczyć Parę Młodą wyjątkowym upominkiem, które na długo zapadnie w pamięci.

Jaki prezent na ślub zamiast kwiatów?

Jeśli chodzi o cennik upominków ślubnych – określonego limitu w zasadzie nie ma. Prezent może być naprawdę drobiazgiem, jeśli dodatkowow wręczamy Młodej Parze kopertę. Wypada, aby wartość prezentu była równa przynajmniej kwocie, jaką Młoda Para zapłacila za gościa na weselu.

W poszukiwaniu ślubnych inspiracji warto zajrzeć na ślubny portal Wedding.pl. Gdzie znaleźć można całe mnóstwo pomysłów na oryginalne prezenty, które sprawią Młodej Parze dużo radości.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Kolekcja Maćka Kota stawia na wygodę. Fani luźnego, sportowego stylu…