Project Fashion – pokazy mody w Centrum Kultury Agora

Project Fashion to wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości oraz popularyzację współczesnej mody wśród mieszkańców Wrocławia. Podczas spotkań odbywają się warsztaty, wykłady i pokazy mody. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Spot Management.

14 października o godzinie 20.00 w Centrum Kultury Agora odbył się  pokaz mody zorganizowany przez trzy wspaniałe kobiety, które połączyły siły, pomysły, pracę i zaangażowanie w jedną całość Joanna Głowacka, Anna Piotrowicz oraz Joanna Karyś.  Imprezę poprowadził Michał Pakosz.

Dla zaproszonych gości czekało wiele atrakcji. Przygotowano degustację owoców i słodkości oraz drinków Martini. Marka Mi-Re przygotowała specjalny kącik porad w oparciu o kosmetyki koreańskie.

Pokazy mody

W tym dniu mogliśmy podziwiać 3 pokazy mody polskich projektantów. Na wybiegu pojawiły się modelki z Agencji Spot Managment w okularach marki Zuna. Fryzurami modelek zajęły sie osoby z firmy Bołda. Za makijaże odpowiadały wizażystki z ALA Autorskie Licea Artystyczne i Akademickie, a za buty do stylizacji – Deichmann Polska.

Project Fashion rozpoczął się pokazem mody Tomasza Armady. Unikalne, charakterystyczne projekty zwróciły szczególną uwagę widzów. Kolorystyka, dobór tkanin i faktura projektów przypominała współczesne dzieła sztuki.

Pokaz mody Tomasza Armady

Judyta Rybka czyli Fashion by Judi zaprezentowała kobiece sylwetki. To nie pierwszy pokaz Rybki na, którym byliśmy i z czystym sumieniem przyznamy, że styl projektantki ewoluował. Staranniej dobiera tkaniny, tworzy z myślą o subtelności i kobiecości. To jej najlepsze projekty. 

pokaz mody
Pokaz mody Judyty Rybki

Małgorzata Poparda– zamknęła pokazy w wielkim stylu. Kolekcja spójna z charakterystycznymi kwiatowymi elementami. Pani Małgorzata od lat tworzy unikalne printy, wzory tapet i tkanin. Kolekcja skierowana do kobiet, które poszukują ciekawych i niepowtarzalnych wzorów na tkaninach.

Pokaz mody Małgorzaty Popardy

Na dodatek Małgorzata Poparda stworzyła rewelacyjny kwiatowy wzór, który znalazł się na samochodzie! Ten sam print podziwialiśmy na sylwetkach modelek podczas pokazu mody.

Artgrafcars - stylizacja i profesjonalne oklejanie samochodów
Fot. Artgrafcars – stylizacja i profesjonalne oklejanie samochodów

Pomiędzy pokazami mody na scenie pojawiła się para tancerzy z Szkoły Tańca „TEMPO” Ireneusza Mleczki.  Paulina Karkosik i Tomasz Niedzielski dali naprawdę fenomenalny popis!

Pokaz tańca
Pokaz tańca. Szkoły Tańca „TEMPO” Ireneusza Mleczki. 

Nagroda za całokształt twórczości

Podczas Project Fashion została wręczona nagroda dla Anji Piotrowskiej – znanej i cenionej w Polsce i na świecie makijażystki. Nagroda została wręczona przez Joannę Głowacką i Żanetę Dziudzik z Magazynu Glasses Project. Statuetka została specjalnie zaprojektowana na tą wyjątkową okazję przez Grzegorza Staniszewskiego.

Od lewej: Żanetę Dziudzik z Magazynu Glasses Project, Anja Piotrowska oraz Joanna Głowacka z Spot Managment.

Podczas wydarzenia nie zabrakło także nagród dla przybyłych gości. Odbyła się loteria, w której do wygrania były: kosmetyki od marki Sylveco, książki od wydawnictwa Bukowy Las, kosmetyki od marki Golden Rose oraz nagrody od marek WOWcosme, Domodi i Esteem Beauty. 

Widzimy się w listopadzie

W listopadzie odbędą się kolejne warsztaty z cyklu Project Fashion. Szczegóły wkrótce. 

Project Fashion to jedna z najfajniejszych, ciekawych i kreatywnych imprez modowych we Wrocławiu. Mamy nadzieję, że już niedługo stanie się kultową pozycją na modowej mapie Wrocławia. 

Ewelina Salwuk-Marko

 
Share