Projekt DIY z fototapetą w roli głównej, jako sposób na szybki remont mieszkania

Projekt DIY z fototapetą

Koniec wakacji i początek jesieni to kapitalny czas na odnowienie wnętrza używając projektu DIY! Perfekcyjnym i zarazem najprostszym sposobem na autonomiczną przemianę aranżacji jest fototapeta. Nałożenie jej na ścianę lub wybrany jej kawałek jest niesłychanie prostą czynnością, którą możesz stworzyć samodzielnie i przekształcić design swojego wnętrza. Fototapety samoprzylepne możesz stosować nie tylko na ścianach, ale również jako okleinę meblową! Zobacz, jak szybko i łatwo możesz zrobić remont tą metodą – Do It Yourself !

Co to takiego DIY?

Po rozwinięciu skrótu DIY otrzymujemy hasło Do It Yourself, czyli ni mniej, ni więcej jak „Zrób To Sam”. Wszechstronnie rzecz biorąc, hasło to charakteryzuje formę samodzielnego robienia rzeczy oraz różnorodnych prac przez całkowitych amatorów, bez zatrudniania w tym celu fachowych wykonawców. Najczęściej skrót ten wiąże się nam z własnoręcznie produkowanymi ozdobami, dekoracjami lub obrazami ale DIY to również samodzielne dekorowanie ścian oraz mebli. Niezbędne jest spełnienie tylko jednego wymogu, a mianowicie – musicie zrobić to sami, bez pomocy fachowców. Pomoc innych laików się nie liczy. W poniższym artykule dowiecie się jak za pomocą fototapet  zmienić wybrane przez siebie wnętrze lub meble oraz ujrzycie wyniki samodzielnej pracy naszych klientów.

Projekt DIY z fototapetą

Projekt DIY na ścianie – tapeta w roli głównej

Fototapeta to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na zmianę designu ściany w pomieszczeniu nie licząc rzecz jasna jej przemalowania lub zawieszenia obrazu. Rzecz jasna tutaj pułap trudności jest trochę wyższy ale zarazem bardziej zniewalający. Współczesne wzory tapet nie przypominają już uprzednich motywów. Najmodniejsze współczesne tapety wizualizują bujną roślinność, motyw kamiennej ściany lub kompletnie luksusowy wzór pełen zdobień. Atrakcyjne są również fototapety 3D przenoszące nas w odmienną przestrzeń za pomocą złudzeń optycznych. Jak się pewnie domyślacie odmienia pomieszczenia i jest nadzwyczajnie prosta w naklejeniu, ponieważ nie wymaga od klienta większych zdolności. Wystarczy odrobina wytrwałości i trochę wolnego czasu. Sami zresztą zauważcie jak rewelacyjnie zmienia się wnętrze dzięki fototapecie.

Jak zabrać się do samodzielnego położenia tapety?

Tapeta jest w stanie rezolutnie przeobrazić wnętrze ale zacznij od odpowiedniego przystosowania jej szablonu do twoich potrzeb oraz możliwości pomieszczenia. Jeśli chcesz, by twoja ściana była spójna z resztą, elementów wnętrza, musisz dopasować ją tak by tworzyła z nimi wspólną całość.

  1. Dostosuj tapetę do konkretnego pomieszczenia. Weź pod uwag, że inne wzory pasują do kuchni, inne do sypialni a jeszcze inne do salonu. Baw się kolorami i odważnymi wzorami ale wszystko w granicach rozsądku! Możesz skorzystać z wzorzystych tapet lub zdjęć. Wybierz te, które nie znudzą ci się szybko.
  2. Dopasuj tapetę do stylu mieszkania. Odpowiednia tapeta w stylu loft, skandynawskim czy glamour świetnie podkreśli charakter mieszkania. Bo przecież diabeł tkwi w szczegółach, a pięknie przyozdobiona ściana może stać się główną dekoracją pokoju.
  3. Przygotuj akcesoria niezbędne do położenia tapety! – zwróć uwagę jaką tapetę wybrałeś, ponieważ sposób przyklejania tapet różni się ze względu na jej rodzaj.

DIY mebli, czyli fototapeta na meblach

Samoprzylepna tapeta czy fototapeta to doskonała możliwość dla osób lubiących częste zmiany w dekoracji wnętrza. Jest nie tylko prosta w aplikacji, ale bez kłopotu przykleja się do każdej powierzchni. W tym przypadku mamy na myśli meble twarde, czyli komody, szafki rtv oraz regały. Wszystkie te rodzaje mebli doskonale przedstawiają się w nowoczesnym wydaniu i idealnie się do tego nadają. Oto kilka przykładów przekształconych mebli procedurą DIY z użycie fototapet. Innowacyjnym sposobem jest również dekorowanie drzwi za pomocą fototapet na drzwi. 

Nie musisz się zatem obawiać, że do wystroju Twojego wnętrza wkradnie się znużenie. Gdy tylko wyczujesz pierwsze przejawy ogarniającej Cię monotonii, możesz z łatwością nakleić dekorację i wymienić ją na inny wzór lub ozdobić mebel w zupełnie nowy sposób. Tapeta samoprzylepna na meble to dekoracja dostosowana do potrzeb klientów stawiających na wygodę – do jej aplikacji nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi, ani skomplikowanych przygotowań. Wystarczy jedynie usunąć folię ochronną, przyłożyć dekorację do oklejanej powierzchni i docisnąć dłońmi. To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zaplanować i samodzielnie wykonać unikatowy mebel a przy okazji możemy to także uznać za kreatywny recykling.

Artykuł sponsorowany

Share