Przedświątecznych zakupów czar…

czyli jak nie dać się gorączce zakupowej radzi modelka Anna Piszczałka

 modelka Anna Piszczałkafot. Piotr Szczepanek 

Przedświąteczny czas kojarzy się z magią i chwilami spędzonymi wspólnie z rodziną. W rzeczywistości bywa tak, że biegamy za prezentami, nie mając na nie pomysłu, tracąc czas w długich kolejach, finalnie kupując nieprzemyślane upominki mocno nadwerężając domowy budżet. Jak zaplanować świąteczne zakupy, czym obdarować najbliższych i nie stracić przy tym głowy radzi modelka Anna Piszczałka.

Zrób listę prezentów

Po pierwsze zastanówmy się, co chcemy kupić i czego mogą potrzebować najbliższe nam osoby. Gorączka zakupowa na ostatnią chwilę zazwyczaj kończy się nie tylko niepotrzebnymi nerwami i stresem, ale również nieprzemyślanymi zakupami. Finalnie obdarowana osoba ma jedynie problem co zrobić z niechcianym prezentem, a my tracimy panowanie nad domowym budżetem.

Szukaj promocji

Warto już wcześniej rozejrzeć się za promocjami, nie tymi na ostatnią chwilę, do której ustawiają się długie kolejki. W sklepach często zaczynają się zimowe wyprzedaże już w na początku listopada. W tym okresie dostępny jest jeszcze cały asortyment i mamy duży wybór na realizację naszych pomysłów zakupowych. Nie czekajmy na ostatnie chwile wyprzedaży, w których brakuje rozmiarów czy kolorów. Dajmy sobie czas na to, aby kupione prezenty były dla nas przyjemnością, jak również radością dla obdarowanych osób.

Delsey Chatelet  white -2

 

Wykorzystaj moc Internetu

Możesz uniknąć zaludnionych galerii handlowych, długich kolejek i zaoszczędzić czas korzystając z zakupów Internetowych. Wiele przeglądarek oferuje porównanie cen, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę. Łącząc zakupy na jednym portalu możemy skorzystać ze zniżek, co więcej niektóre sklepy oferują pakowanie prezentów, tak więc przychodzi do ciebie gotowa paczka, którą możesz wręczyć na święta! Komfortowym rozwiązaniem jest to, że coraz więcej sklepów ofertuje możliwość zwrotu przesyłki nie pobierając opłaty za przesyłkę.

Co w tym roku znajdzie się na mojej liście prezentów?

Jest kilka rzeczy, które co roku pojawiają się na mojej liście jako prezenty must have, są to np. klimatyczne dekoracje do domu, sprawdzone kosmetyki, drobna biżuteria lub karnety do ulubionych sklepów. Uważam, że takie prezenty zawsze są trafione. Jednym z punktów zakupowych jest również walizka. Ostatnio odkryłam francuską markę Delsey, dla osób, które cenią sobie elegancki design i wygodę. W świecie mody oba te czynniki uzupełniają się wzajemnie. Polecam dla kogoś, kto często podróżuje.

Delsey_Christmas

Zaangażuj najbliższych do robienia wspólnych prezentów

Aby wykorzystać przedświąteczny czas i połączyć przyjemne z pożytecznym, proponuję wspólne pieczenie pierniczków. Prezenty hand made to zawsze niepowtarzalna niespodzianka! Ciasteczka udekorowane kolorowym lukrem i pięknie opakowane w czerwoną wstążkę są najsmaczniejszym prezentem od serca. Poza tym unoszący się zapach pieczonych pierniczków wprawi w świąteczny nastrój wszystkich domowników.

 

 

Share