Przesuwamy standardy – szklane drzwi przesuwne we wnętrzu

Szklane drzwi przesuwne są modnym rozwiązaniem, które można zastosować w wielu wnętrzach, aby dodać im nowoczesności, lekkości i otwartości przy jednoczesnych zachowaniu oddzielności stref życiowych. Czy macie już swoje pomysły na to, gdzie zastosować takie rozwiązanie w swoim domu? Jeśli nie, podpowiadamy jak wybierać szklane drzwi i gdzie je umieścić, aby wnętrze zyskało odmieniony wygląd.

Hartujemy

Zaczynając od postaw, czyli od tego z czego są wykonywane takowe drzwi – jest to na ogół szkło hartowane, które w momencie ewentualnego uszkodzenia jest dla nas w zupełności bezpieczne – dzięki rozpadaniu się na drobne kawałki eliminuje ryzyko skaleczenia. Szkło hartowane dzięki specjalnym zabiegom posiada lepsze parametry wytrzymałościowe (do 3 razy bardziej odporne na uderzenia) i zwiększoną odporność termiczną (4 raz większa niż zwykłe szkło).

Dlaczego drzwi szklane?

Drzwi szklane nie muszą być przede wszystkim zwykłą taflą szkła – mogą mieć różnorodne wzory, kolory czy grafiki, które dodadzą zdecydowanego charakteru wnętrzu. Drzwi szklane w przeciwieństwie do drzwi drewnianych nie wymagają odnawiania – wystarczy je regularnie czyścić i unikać uszkodzeń tafli.

Szkło zastosowane we wnętrzu nadaje mu lekkości, nowoczesności i oczywiście odrobiny surowości. Jest modnym elementem, który można stosować pod postacią szklanych mebli, balustrad czy właśnie szklanych drzwi. Przy zastosowaniu szkła między pomieszczeniami uzyskamy subtelny efekt przejścia, możliwość łatwego połączenia przestrzeni i co najważniejsze, wyraźnie odczuwalną lekkość. Szkło pasuje praktycznie do wszystkiego, dlatego nie należy obawiać się jego użycia w żadnej przestrzeni – warto jedynie zwrócić uwagę na jego grubość, wzór czy sposób montażu, które razem nadadzą mu odpowiedniego charakteru, pasującego do reszty wystroju.

Sposoby montażu

Drzwi nie muszą być wyłącznie montowane do zawiasów – tym razem proponujemy przyjrzenie się przesuwnym drzwiom, dzięki którym każde wnętrze będzie wyglądało na bardziej nowoczesne i lżejsze w odbiorze. Drzwi w zależności od sposobu montowania będą zupełnie inaczej się prezentowały – dlatego warto pooglądać kilka aranżacji jeszcze przed dokonaniem zamówienia i zdecydować, co będzie najlepiej wyglądało w naszym salonie czy sypialni.

Rodzaje drzwi i ich montażu:
– jednoskrzydłowe przesuwne, które możemy zamocować do muru lub do sufitu
– dwuskrzydłowe przesuwne, które możemy zamocować do muru lub do sufitu
– przesuwne ze ścianką stałą, które możemy mocować do muru lub do sufitu

Rodzaje szkła:
– szkło przezroczyste
– szkło matowe
– szkło przezroczyste z piaskowymi wzorami
– szkło z grafiką
– szkło barwione w masie

Rodzaje uchwytów:
– gałka
– uchwyt relingowy
– zamek z klamką

Dopiero jeśli dopasujemy rodzaj szkła, uchwyt oraz ilość skrzydeł i ich sposób montażu, uzyskamy konkretny wygląd drzwi we wnętrzu. Tak naprawdę zmiana choćby jednego elementu znacznie wpłynie na odbiór danych drzwi. Warto o tym pamiętać i zwracać uwagę na każdy detal.

Przykłady zastosowania drzwi szklanych przesuwnych

Jeśli jesteście właścicielami dużego salonu, który chcielibyście podzielić na dwie osobne przestrzenie (kącik dla gości, kącik wypoczynkowy), warto między nimi zastosować szklane drzwi przesuwne. Dzięki temu przestrzeń będzie można w prosty sposób podzielić, jak i ponownie połączyć, jeśli okaże się, że goście nie mieszczą się w salonie, a same drzwi nie będą sprawiały wrażenia ciężkości, wpasowując się idealnie w przestrzeń.

1
2

Drzwi przesuwne z lustrem będą pełniły podwójną funkcję w każdym przedpokoju, która z całą pewnością wam się spodoba – po pierwsze będzie to lustro, w którym można się przejrzeć przed wyjściem, a po drugie to skuteczne oddzielenie dwóch osobnych pomieszczeń. Warto pamiętać również o tym, że zastosowanie dużego lustra w takich miejscach jak długie i cienkie korytarze będzie optycznie je powiększało.

3

Szklane drzwi przesuwne są często wykorzystywane jako element architektury biurowej – mogą być elementem całej szklanej ściany lub ją w całości stanowić. Projekty biur z elementami szkła stanowią na dzień dzisiejszy najnowocześniejsze projekty wnętrz, które są podziwiane i doceniane zarówno przez Klientów, jak i pracowników. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, pomimo pozornego podziału biura na mniejsze przestrzenie, wszyscy pracownicy będą przez cały czas widoczni, a biuro wyda się większe nawet jeśli z metrażu wynika co innego.

4

Grafika na szkle stanowi ciekawy sposób na to, by nieco urozmaicić taflę szkła pełniącą rolę drzwi. Można wybierać spośród wielu wzorów i kolorów grafik, które na drzwiach staną się wyraźnym elementem aranżacji wnętrza. Modne są wszelkie motywy kwiatowe, które panie stosują chętnie na drzwiach prowadzących z sypialni do garderoby lub na drzwiach do łazienki połączonej z sypialnią. Wiele projektów łączy w sobie kreatywność domowników i możliwości dzisiejszej technologii, która niezmiennie z dnia na dzień jest coraz lepsza i daje coraz większe możliwości aranżacyjne.

5

Podsumowując

Szklane drzwi przesuwne to chętnie wykorzystywany element aranżacji wnętrz, który dodaje pomieszczeniu lekkości, nowoczesności i elegancji. Dzięki zastosowaniu szkła hartowanego nie musimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo, nawet jeśli w domu mieszkają z nami małe dzieci. Szklane drzwi przesuwne nie muszą być wcale nudne – dzięki dzisiejszej technologii istnieje wiele możliwości, które pozwalają zastosować na szkle wybraną przez nas grafikę czy wzór. Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach zastosowania szkła we wnętrzu i zobaczyć przykładowe aranżacje odwiedźcie naszą stronę https://www.swiatszkla.com.pl/5,produkty.html.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Kolekcja Haute Couture "Seasons Harmony" to kwintesencja kobiecości.