Przystanek – Zator

Przystanek – Zator

Zator to niewielkie miasteczko, leżące w okolicach Oświęcimia i Wadowic, nad rzeką Skawą w otoczeniu licznych zbiorników wodnych. Słynie z hodowli ryb, zwłaszcza karpia królewskiego i to tu co roku odbywają się Zatorskie Dni Karpia.
Zator znany jest również z wielkich parków rozrywki: Zatorlandu i największej w Polsce Energylandii.

Atrakcje w Zatorze

1. Zatorland – jest to kompleks kilku parków tematycznych: DinoZatorlandu, Parku Bajek, Parku Świętego Mikołaja, Parku Mitologii i Parku Owadów. Jest to pierwszy park rozrywki w Zatorze, który znacząco wpłyną na walory turystyczne miasta i rozsławił go na całą Polskę. To miejsce cały czas się rozwija. W 2018 roku w Zatorlandzie zamieszkał największy ruchomy dinozaur na świecie (argentynozaur), który ma 9 m wysokości i 35 m długości.
2. Energyland – powstał w 2014 roku i jest największym w Polsce parkiem rozrywki. Składa się z 4 stref tematycznych: Bajkolandii, Strefy familijnej, Strefy ekstremalnej oraz Water Parku. Znajduje się tu ponad 70 atrakcji, w tym ekstremalnie szybkie i wysokie Roller Coastery.
3. Western Camp – jest to trzeci obiekt turystyczny w Zatorze, który ma postać miasteczka z Dzikiego Zachodu. Kompleks oferuje m.in.: jazdę konną, łowienie ryb, plenerowe seanse kinowe, pola ogniskowe, noclegi. Obiekt sam w sobie stanowi atrakcję.

Zabytki w Zatorze

1. Zamek w Zatorze – pochodzi z XV wieku. Został przekształcony z warowni w rezydencję magnacką. Jest to piękna budowla, wymagająca niestety remontu.
2. Ruiny fortyfikacji miejskich.
3. Kościół gotycki św. Wojciecha i Jerzego z XV wieku – znajduje się tuż obok zamku, niedaleko Rynku.
4. Stawy rybne o średniowiecznym pochodzeniu.

Zator hotel

Warto przyjechać do Zatoru na dłużej, bo jest co zwiedzać i gdzie się bawić. Jest to atrakcyjne miejsce dla całej rodziny. Zator posiada bogatą ofertę noclegową i dobrą bazę hotelową, dlatego na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jest to też idealne miejsce na wypady do Wadowic – miasta rodzinnego Jana Pawła II oraz do Oświęcimia.

Artykuł sponsorowany

Share