RAD- powiew świeżości w polskiej modzie

kolekcja RAD

Ostatnimi czasy stał się bardzo rozchwytywaną i pożądaną marką. Podczas paryskiego tygodnia mody został zauważony i doceniony w najważniejszych pismach modowych. Zaledwie kilka dni temu znów zaprezentował się na wybiegu podczas naszego polskiego katowickiego fashion weeku. Kim jest RAD DUET? Co tworzą? Co reprezentuje i czym inspiruje się marka?

Kim jest RAD DUET?

Marka powstała w 2017 roku, czyli stosunkowo niedawno. Mimo to, duet, który ją tworzy-Juliusz Rusina i Maciej Józwicki ma już na swoim koncie wiele sukcesów. RAD ma na swoim koncie m.in. dwukrotnie zdobyte 3 miejsce na konkursie OFF FASHION, Forum, czy tytuł Fashion Designer Awards 2018.

Duet tworzy niebanalne ubrania damskie. Jak możemy przeczytać na ich stronie internetowej, projektanci tworzą dla  kobiety mądrej, interesującej się nie tylko modą, ale i światem, dla kobiety, która ma pasje, stawia na rozwój, lecz w całej tej rzeczywistości potrafi pozostać realna- okazuje słabości, je ciastka i nie zawsze zdąży na zajęcia z jogi.

Inspiracją do stworzenia nazwy „RAD” stała się polska noblistka-Maria Skłodowska-Curie, kojarzona z tym pierwiastkiem chemicznym.

www.rad88.com

Czym wyróżnia się marka?

Niebanalne faktury, wykorzystywanie printów 3D- duet doskonale potrafi łączyć te nowoczesne metody wraz z tradycyjnym rzemiosłem i krawiectwem. Duet wykorzystuje polskie tkaniny i tworzy w polskich fabrykach, co coraz częściej w modzie jest rzadkością. Wykorzystywane są także wyselekcjonowane materiały z drugiej ręki, czy z recyklingu. Marka stawia na lokalność, nie tylko pod względem procesu produkcji, lecz także propagując i lansując folklorystyczne, ludowe akcenty.

W swoich kolekcjach RAD odważnie mówi o słowiańskiej kulturze. Podstawą są ich własne wspomnienia z dzieciństwa. W najnowszej kolekcji zatytułowanej „Wiesia” nie brakuje ludowych akcentów. Piękne białe suknie stworzone z firan, serwet, czy słynny już biały garnitur z ekoskóry są kwintesencją stylu i charakteru RADu. Wspomniany już garnitur, stał  się wizytówką marki, kiedy podczas paryskiego tygodnia mody, polska blogerka Jesscia Mercedes Kirschner pojawiła się w nim na pokazach. Pięknie zdobiony i ręcznie malowany w niebieskie ornamenty, niczym z tradycyjnej włocławskiej filiżanki zestaw od razu podbił francuskie ulice, debiutując tym samym na stronie Vogue.

www.rad88.com

RAD nie staje jednak w miejscu. Zespół tworzy sceniczne stroje, a wykreowane przez nich witryny cyklicznie można obserwować w ich rodzinnym sklepie Jazz & Silk Merino.  Na ich stronie można także zapisać się na autorskie warsztaty szycia i konstrukcji. Brzmi jak gratka dla młodych projektantów. To zaszczyt kształcić się u boku tak młodego i obiecującego duetu.

Julia Walenciejczyk

Reklama
Pytanie, które zadajecie nam bardzo często – co na wypadanie włosów? Oprócz odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy warto pamiętać o regularnym uzupełnianiu braków witamin. Jakich?

Komentarze

komentarze