Jak wybrać fotel kosmetyczny do salonu?

Jak wybrać fotel kosmetyczny do salonu

Dobrze dobrane fotele kosmetyczne to bardzo ważna kwestia. Pamiętaj bowiem, że zdecydowana większość z nas ocenia po wyglądzie, a szansę na zrobienie pierwszego wrażenia ma się tylko raz. Nikt nie będzie chciał sprawdzić umiejętności kosmetyczki czy fryzjerki, która nie dba o przestrzeń, w której przebywa z klientem. Dlatego designerskie fotele kosmetyczne mogą być kluczem do twojego sukcesu. Jednocześnie jednak jest jeszcze kilka kwestii, o których poza wyglądem musisz pamiętać. Jak wybrać fotel kosmetyczny? 

Fotele kosmetyczne – jakie powinny być?

BEZPIECZNE

Designerskie fotele kosmetyczne robią dobre wrażenie i chyba każdego przekonuje argument o wzrokowcach, którymi niezaprzeczalnie jesteśmy. Warto jednak zauważyć, że nawet najlepsza pochopna ocena nie wygra z tym, że np. fotel kosmetyczny na kółkach był za słaby i/lub stary, więc złamał się pod klientem. Abstrakcyjna sytuacja? Niekoniecznie – dlatego sprawdzaj materiał, z którego wykonany jest fotel do zakładu. 

Fotel kosmetyczny

WYGODNE

I teraz najważniejsze: fotel kosmetyczny ma być wygodny zarówno dla klienta, jak i pracownika. Zwłaszcza, gdy mamy na myśli meble fryzjerskie. Na co zwrócić uwagę? Najlepsze rozwiązanie to z pewnością fotel kosmetyczny na kółkach, który bez trudu da się przesunąć bez nieprzyjemnych dźwięków czy niszczenia podłogi. To także zabezpieczenie kręgosłupa pracownika.

Ogromnie ważna jest również regulacja wysokości – zwróć uwagę, by podnośnik był raczej umieszczony przy podłodze. Nie tylko po to, by fryzjer każdego wzrostu mógł poradzić sobie z cięciem, ale także dlatego, by nogi klienta nie zwisały bezwiednie. Zabiegi kosmetyczne trwają czasem nawet kilka godzin!

Zwróć również uwagę na podłokietniki. Klient, który będzie musiał przez cały czas trwania zabiegu dotykać zimnego metalu, nie musi być zadowolony. Zadbaj o to, by twój fotel kosmetyczny miał podłokietniki ze skóry lub skóropodobnego materiału.

Fotel kosmetyczny

ŁADNE

Będziemy do tego wracali, bo twój wizerunek jako specjalisty to nie tylko jakość wykonywanych usług. To całokszałt – twój wygląd, a także twoje meble fryzjerskie czy kosmetyczne. Pamiętaj, że powinny być odpowiednio dobrane kolorystycznie do wnętrza twojego pomieszczenia. Jednocześnie uważaj, by ich barwa nie była męcząca dla oczu. W salonie kosmetycznym lub fryzjerskim ludzie chcą odpocząć i zrelaksować się.

W ROZSĄDNEJ CENIE

Tanie fotele do zakładu fryzjerskiego? To możliwe i zdecydowanie warto ich poszukać. Dobra jakość oczywiście musi trochę kosztować, ale często dajemy się skusić wielkim firmom, które ogromne kwoty poświęcają na marketing. Gdy przyjrzysz się danym technicznym foteli, okazuje się, że niczym się nie różnią od tych, które kosztują nawet kilkaset złotych mniej! Pamiętaj, by sprawdzać stosunek ceny do jakości. 

Artykuł zewnętrzny

Share