Rafał Maślak zaprasza na bezpłatne badania płodności

Między 8 a 12 czerwca w Warszawie w ramach kampanii „Płodna Polka” odbędzie się tydzień darmowych badań Pakietu kobiecego. Ich wykonanie pozwala na zdiagnozowanie płodności kobiety i oszacowania czasu, który pozostał jej na macierzyństwo. Do udziału w akcji zachęca jej ambasador – Mister Polski – Rafał Maślak.

Bezpłatne badania będzie można wykonać od 8 do 12 czerwca w Klinice Leczenia Niepłodności „Bocian” w Warszawie przy ulicy Stawki 2A. Zapisy na badania ruszają 1 czerwca pod numerem:
tel. + 48 (22) 634 37 74.

Pakiet kobiecy to zestaw badań: poziomu hormonów AMH i FSH oraz USG, połączonych z konsultacją z lekarzem specjalistą z dziedziny niepłodności. Ich wykonanie pozwala ocenić rezerwę jajników, która jest głównym wskaźnikiem płodności kobiety.

Kobiety rodzą się z określoną na całe życie liczbą komórek jajowych, która maleje wraz z upływem czasu. Z tego powodu wiek jest jedynym z najważniejszych czynników wpływających na płodność.
Po przekroczeniu 25. roku życia szanse na zajście w ciążę zaczynają spadać, a po 33. są już często niewielkie. Rezerwę jajników może także zmniejszyć niewłaściwy styl życia: niezdrowa dieta, stres, picie alkoholu czy palenie papierosów.

Szacuje się, że niepłodność dotyka już 20% par, stając się chorobą cywilizacyjną. Badania wchodzące w skład Pakietu kobiecego pozwalają oszacować, jak długo kobieta będzie zdolna do zajścia w ciążę oraz wykryć nieprawidłowości hormonalne i anatomiczne, związane z rozrodczością. Wczesne wykonanie tych badań, a następnie ich regularne powtarzanie (co pięć lat) – może przeciwdziałać niepłodności – powiedział dr Grzegorz Mrugacz, ekspert kampanii „Płodna Polka”.

Do udziału w akcji zachęca ambasador kampanii „Płodna Polka” Rafał Maślak:

Zachęcam wszystkie Polki do badań płodności. Coraz częściej panie przekładają karierę nad macierzyństwo, zapominając, że kluczową rolę w ich płodności odgrywa wiek. Sam w ramach analogicznej kampanii – Płodny Polak – poddam się badaniom nasienia, by dać dobry przykład i okazać, że warto się badać.

Wypowiedź Rafała Maślaka można również obejrzeć:

Kampania społeczna „Płodna Polka”, to inicjatywa, której celem jest promocja badań „Pakietu kobiecego” (badań AMH, FSH oraz USG połączonych z konsultacją z lekarzem specjalistą
w dziedzinie niepłodności) diagnozujących płodność kobiety i określających ilość czasu pozostałego na poczęcie dziecka, pozwalając na świadome zaplanowanie macierzyństwa. Szacuje się, że problem niepłodności  dotyka już około 15% par. Jedną z przyczyn bezpłodności jest zbyt późna decyzja
o założeniu rodziny połączona z wczesnym wejściem w okres przekwitania. Misją kampanii jest ograniczenie ilości par mających problem z poczęciem dziecka poprzez zachęcanie do diagnozowania czynników, które utrudniają lub uniemożliwiają zajście w ciążę. Kampania jest organizowana
przez Fundację „Nadzieja dla zdrowia” przy wsparciu merytorycznym dr Grzegorza Mrugacza, wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, dyrektora medycznego Kliniki Leczenia Niepłodności „Bocian”. Została objęta patronatami honorowymi: Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, Polskiego Towarzystwa Położnych, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
oraz Przewodniczącego Rady Miasta Białystok. Więcej informacji na stronie www.plodnapolka.pl.

materiały prasowe

Share